Augmentacja kości

Augmentacja kości szczęk Kraków

Augmentacja kości

Uzupełnienie i regeneracja brakującej kości

Niektórzy z pacjentów nie mają wystarczającej ilości zdrowej, naturalnej kości by wszczepić w nią implanty zębów. Dla tych pacjentów proponuje się zabieg o nazwie augmentacja kości. Mała ilość kości może być spowodowana:

  • utratą zębów,
  • przewlekłą infekcją wokół zębów,
  • traumatyczną ekstrakcją,
  • chorobą dziąseł,
  • wadami rozwojowymi zębów,
  • noszeniem przez długi czas protezy,
  • urazem w obrębie szczęk,
  • zabiegami stomatologicznymi.

Znanych jest kilka technik wykorzystywanych do odbudowy kości, pozwalających przywrócić naturalną linię uśmiechu, i zapewnić silny i solidny fundament dla przyszłych implantów. Większość pacjentów korzystających z augmentacji kości może funkcjonować po zabiegu normalnie w codziennym życiu i pracy.

W sytuacji, gdy ząb jest złamany i bardzo zniszczony mamy do czynienia z następującą sytuacją:

augmentacja kości, odbudowa kości przed implantami, Kraków

Po zastosowaniu procedur regeneracji kości odzyskano pierwotną objętość kości. To umożliwiło wprowadzenie implantu.

augmentacja przed implantami w Krakowie, dentysta Kraków

Najczęściej zadawane pytania dotyczące augmentacji kości

Augmentacja kości jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na nadbudowie brakującej kości za pomocą biomateriału. Zabieg ten wykonywany jest w przypadku leczenia implantologicznego.

W przypadku utraty zęba i stwierdzenia przez stomatologa znacznych ubytków tkanki kostnej w obrębie szczęki, trzeba rozważyć dostępne możliwości. W przypadku chęci odbudowy brakujących fragmentów uzębienia, przeprowadzenie zabiegu odbudowy kości pod implant może okazać się konieczne. Dzięki niemu nowy ząb zyska stabilność, a Pacjent będzie mógł znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Specjalistyczna odbudowa kości pod implanty jest szczególnie ważna w przypadku zbyt małej objętości przedniej części szczęki i mocowania implantów siekaczy.

Niezależnie od powodów, dla których regeneracja kości szczęki jest konieczna, warto skorzystać z najnowocześniejszych zdobyczy technologii stomatologicznej. Wysokiej jakości materiały, doświadczenie oraz profesjonalne podejście do Pacjenta są kluczowe podczas odbudowy kości pod implant. Dobrze wykonany zabieg pozwoli odzyskać estetyczny wygląd i poprawi komfort funkcjonowania na co dzień.

Zostaw swój numer telefonu,
a my się z Tobą skontaktujemy!