Implanty zębów, dentysta, stomatolog

Jakość tomografii jest ważna dla planowania i od niej zależy gdzie położone będą implanty

Jakość i dokładność CBCT są bardzo ważne.

Precyzja planowania implantacji zależy od wielu szczegółów między innymi od rodzaju i jakości wykonywanego badania CT – stomatologicznej tomografii komputerowej. Na samym początku należy sprawdzić stanu i dokładność wykonanego badania CT.

Rozdzielczość badania CT

Implanty zębów, dentysta, stomatolog

Jeśli badanie CT jest słabej jakości to już na samym początku widać że nie można prawidłowo odróżnić położenia dziąsła od granicy kości ani zlokalizować położenia nerwu. O dobrej jakości tomografii należy pomyśleć na samym początku planowania.

Zniekształcenie obrazu CT

Implanty zębów, dentysta, stomatolog

Na początku jest też konieczne sprawdzenie, czy kształt zęba lub markera obranego za punkt odniesienia jest odpowiedni podczas scalania obrazu. Jeśli kształt zęba lub znacznika jest zniekształcony, należy go wcześniej poprawić.

Błąd poziomy CT

Implanty zębów, dentysta, stomatolog

Błąd poziomy CT może powodować niepowodzenie scalania lub nieprawidłowy kierunek umieszczenia implantu w planowaniu. Błąd poziomy należy sprawdzić za pomocą przyrządu jiga CT, błąd do korokty to 0,5 mm lub większy.

Implanty zębów, dentysta, stomatolog
Lekarz dentysta w  | + 48 511 511 615 | O autorze

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek, dentysta o numerze PWZ 1304071 (Numer Prawa Wykonywania Zawodu), ukończył studia stomatologiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.  Jego praktyka jest odzwierciedleniem nieustannego doskonalenia umiejętności i uczestnictwa w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach stomatologicznych. Ma duże doświadczenie w leczeniu za pomocą implantów dentystycznych i w protetyce stomatologicznej.  Lekarz stomatolog Tomasz Bobek dąży do ciągłego rozwoju i zdobywania wiedzy na temat najnowszych technik i technologii w dziedzinie implantologii. Od 2007 roku specjalizuje się w zakładaniu implantów zębowych i jest członkiem prestiżowych organizacji takich jak ICOI, DGOI, PSI i PTE. W 2006 roku uzyskał członkostwo w General Dental Council w Londynie. W 2011 roku ukończył Curriculum of Oral Implantology, a jego obszar zainteresowań obejmuje stomatologię cyfrową, protetykę oraz nowoczesne leczenie kanałowe zębów. Wprowadza implanty zębów Straumann, DIO, Megagen, Osstem.