implantis kraków

Implanty Kraków – Rozpocznij leczenie implantologiczne ze specjalistami

implanty Kraków

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Implanty zębowe w Krakowie – Klinika Implantologii Implantis 

Implanty zębów pełnią funkcję filarów, które podtrzymują korony cyrkonowe lub porcelanowe, mosty lub protezy zębowe. Implantologia stomatologiczna jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Koncerny stomatologiczne głównie wytwarzają implanty z tytanu, ale nieustannie pracują nad ich ulepszeniem. Tytan jest biokompatybilny dla tkanki kostnej. Niektóre firmy produkują implanty zębów z cyrkonu, a także z Roxolidu, czyli stopu cyrkonu i tytanu, co dodatkowo zwiększa biokompatybilność i sprzyja osteointegracji implantu.

Implant zębowy jest stosowany od wielu lat. Pacjenci, którzy stracili jednego, kilka lub wszystkie zęby korzystają z tej formy leczenia implantologicznego, aby w sposób bezpieczny i nieszkodzący pozostałym zębom uzupełnić braki naturalnego uzębienia.

Rekomendujemy zastosowanie implantów dentystycznych w następujących przypadkach:

 • w przypadku braku wszystkich zębów tzw. bezzębia celem przywrócenia uzębienia
 • w przypadku utraty kilku zębów lub pojedynczego zęba
 • w przypadku, gdy ząb jest bardzo słabo rokujący, a czas i koszt jego leczenia jest niewspółmiernie wysoki do korzyści wynikających z zastąpienia go implantem.

Zalety stosowania implantów zębowych w leczeniu dentystycznym

Implant zęba, czyli długoterminowe rozwiązanie

Implanty są optymalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących długoterminowego uzupełnienia braków zębowych. Stosowane powszechnie mosty porcelanowe wymagają oszlifowania zębów sąsiadujących, które będą stanowić ich filary. Niestety zęby stają się osłabione, przez co po kilku lub kilkunastu latach mosty muszą zostać wymienione. Implanty stomatologiczne są dla jamy ustnej mało inwazyjnym sposobem na uzupełnienie utraty zębów, a sam proces gojenia przy wybraniu tej metody leczenia jest dość szybki.

Poprawa komfortu życia po wstawieniu implantów zębowych

Zastosowanie implantów dentystycznych w celu odrestaurowania uśmiech radykalnie poprawia komfort życia. Implanty doskonale imitują własne zęby. Ich zastosowanie nie wymaga od pacjenta przeprowadzania w domu dodatkowych zabiegów higienicznych jak to ma miejsce w przypadku mostów zębowych. Dba się o nie tak samo, jak o własne zęby. Są stabilne i nie trzeba używać do nich specjalnych klejów, jak to ma miejsce w przypadku używania protezy zębowej. Uzupełnienie brakującego zęba poprawia także pewność siebie i jest szeroko docenianym odkryciem stomatologii estetycznej.

Pełna swoboda w jedzeniu i mówieniu.

Wśród zalet implantów zębowych warto wymienić funkcjonalność. Osoby z wszczepionymi implantami mogą swobodnie mówić, śmiać się, ziewać i jeść – tak jak w przypadku naturalnych zębów. Rozwiązanie to stanowi doskonałą alternatywę do stosowania protez, które nie są stabilne, mogą wypaść czy się przesuwać w jamie ustnej pacjenta. Ponadto protezy utrudniają prawidłowe żucie pokarmów, co może doprowadzić do problemów trawiennych. Zastosowanie nieprzytwierdzonych do implantów protez zębowych wiąże się z poczuciem dyskomfortu i utrudnia swobodne funkcjonowanie. Wszczepienie implantów, które mocowane są do dna zatoki szczękowej i umieszczone jak naturalny korzeń zęba zapewnia stabilne mocowanie, brak uczucia sztucznych zębów i swobodne funkcjonowanie niezależnie od okoliczności i spożywanego jedzenia.

Pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz urody

Pacjenci, którzy mają ubytki zębowe zauważają pogarszanie się jakości zgryzu oraz zmianę kształtu twarzy, która staje się bardziej ‘zapadnięta’. Długotrwały brak zębów powoduje też utratę masy kostnej. Zastosowanie implantów zębowych zapobiega takim sytuacjom, często też odwraca proces zapadania się policzków, przez co twarz wygląda młodziej. Leczenie implantologiczne, które odbywa się przy znieczuleniu miejscowym zapobiega zanikowi kości. Pamiętajmy, że zanik kości jest niebezpieczny dla naszego zdrowia i urody.

implanty cyrkonowe

Implantologia w Krakowie – optymalne rozwiązanie dla osób w każdym wieku

Implanty zębów stanowią optymalne rozwiązanie zarówno u osób młodych, powyżej 18 roku życia, jak i w starszym wieku. Warto pamiętać, że szczególnie w przypadku osób starszych często dochodzi do wspomnianego zaniku kości. W takich przypadkach przed zabiegiem implantacji dodatkowo trzeba przeprowadzić zabiegi odtwarzające struktury kostne. Zanim chirurg stomatolog zakwalifikuje pacjenta do zabiegów odbudowujących zęby za pomocą implantów stomatologicznych musi zrobić tomografię szczęki/żuchwy oraz przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego stanu zdrowia. Diagnostykę radiologiczną należy prowadzić już na początkowych etapach leczenia. Stomatologia estetyczna kompleksowo przygotowuje pacjenta na implanty. Kraków ma wysoce wyspecjalizowany personel w tym zakresie, który pracuje w Klinice Implantologii Implantis.

Implantologia pomaga chronić istniejące, naturalne zęby

Brak kilku lub jednego zęba w łuku zębowym sprawia, że zęby pozostające w łuku nie mają naturalnej podpory z boku i następuje ich przechylenie lub rotacja. Taka sytuacja prowadzi do powstania wady zgryzu, a nawet do utraty innych, zdrowych zębów. Zaleca się uzupełnianie ubytków po usuniętych zębach, tak aby uzębienie było kompletne. Implanty dentystyczne są dobrym rozwiązaniem, dlatego od razu po utracie zęba warto rozważyć leczenie implantologiczne. Zastosowanie implantu nie wymusza szlifowania zębów otaczających lukę, podobnie jak to ma miejsce przy mostach stomatologicznych. Uzupełnienia na implantach są zazwyczaj stabilne, a zastosowane implanty zębów posłużą nam jak naturalne zęby przez wiele lat.

widok przed i po wszczepieniu implanta zębowego

Implanty Kraków – Leczenie implantologiczne w IMPLANTIS

Współczesna implantologia stomatologiczna znajduje rozwiązanie na wiele problemów protetycznych. Pacjenci, którzy podejmują leczenie w klinice Implantis mają zapewnioną profesjonalną opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. W Implantis chirurdzy stomatolodzy jak i chirurdzy twarzowo – szczękowi, stosują implanty zębowe z trzech wiodących firm: Straumann®, DIO®. W zależności od kondycji kości, czy osobistych preferencji Pacjenta stosujemy różnorodne modele Straumann® i DIO®.

Implanty zębowe Straumann®

Szwajcarskie Implanty zębowe Straumann®, są produktem klasy premium. Implanty zębów Straumann są produktami najwyższej jakości. Producentem jest szwajcarska grupa Institut Straumann AG, światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia zajmujących się implantologią na świecie. Implanty zębowe Straumann® są jednymi z najczęściej stosowanych implantów na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony w 70 krajach, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów.

Niezależne badania kliniczne potwierdzają, że implanty Straumann ® mają najmniejszy wskaźnik niepowodzenia w porównaniu do innych produktów znanych marek takich jak m innymi: Nobel Biocare, Astra Tech, Biomet 3i, CrescoTi, Xive

Straumann® ma w swojej ofercie implanty z innowacyjnego, sprzyjającego osseointegracji roxolidu – Straumann SLActive. W ich przypadku implant można obciążać koroną już po 12 tygodniach od momentu wszczepienia. W Implanty Kraków – Implantis do leczenia stomatologicznego wykorzystujemy także te produkty.

Implanty DIO UV®

Implanty zębowe DIO UV® są najnowszej generacji koreańskimi implantami. W tych implantach zaimplementowano ostatnie osiągnięcia z zakresu ortopedii, osteogenezy i protetyki. Przeznaczone są między innymi do zabiegów natychmiastowej implantacji po usunięciu zęba (ekstrakcji), a także w przypadkach mnogich ekstrakcji w odcinku bocznym. Odbudowa protetyczna odbywa się sprawnie i proces leczenie implantologicznego zostaje skrócony.

W klinice IMPLANTIS stosujemy fotofunkcjonalizację implantu DIO. Wszczepiamy je przy pomocy nawigacji komputerowej DIO NAVI przy pomocy specjalnie przygotowanych szablonów implantologicznych, co minimalizuje ryzyko powikłań po zabiegu.

Wykorzystanie tych technologii zazwyczaj umożliwia też połączenie zabiegu implantacji z minimalnie inwazyjnym zabiegiem odbudowy kości (sinus lift).

Implanty zębowe fotofunkcjonalizowane polecane są szczególnie w bardzo trudnych warunkach kostnych. Wykazują wysoką hydrofilność, którą wywołuje na ich powierzchni specjalna aparatura. Oczyszcza też ona powierzchnię implantu z tlenków i węglanów przez co, taki implant jest bardzo dobrze penetrowany przez krew. Podnosi to maksymalny komfort ich noszenia.

Zapoznaj się z wypowiedzią Pana Andrzeja na temat leczenia implantologicznego w IMPLANTIS

IMPLANTY Kraków

Umów wizytę do implantologa

W klinice IMPLANTIS kompleksowe leczenie implantologiczno-protetyczne przeprowadza zgrany zespół dentystów doświadczonych w kompleksowych leczeniach.

doświadczony implantolog kliniki Implantis
implanty stomatologiczne
Dio Navi - najbardziej zaawansowany system nawigacji implantologicznej

Implanty zębów Kraków – cena

Każdy pacjent, który rozważa uzupełnienie swoich braków zębowych implantami stomatologicznymi najpierw udaje się na konsultację implantologiczną. Konsultacja pozwala rozpoznać sytuację pacjenta bezpośrednio przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego. Pacjenci cenią takie konsultacje i wprowadzenie w temat w komfortowych warunkach, przed właściwym leczeniem.

Podczas takiej konsultacji stomatolog przeprowadza wywiad z pacjentem oraz pełną diagnostykę i kwalifikację do zabiegu. Następnie pacjent otrzymuje pisemny plan leczenia obejmujący czas, etapy oraz cenę, a w przypadku gdy to konieczne – listę zabiegów poprzedzających (np. sinus lift, augmentacja kości, przeszczep dziąsła) niezbędnych do ich skutecznego wprowadzenia.

Zapraszamy do zapoznania się w zakładce implanty cena z dodatkowymi informacjami dotyczącymi orientacyjnego kosztu implantów zębów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie pytań, a także zachęcamy do umówienia terminu wizyty konsultacyjnej. Podczas takiego spotkania dentysta zaproponuje Państwu dedykowane leczenie implantologiczne oraz określi koszty leczenia dla dedykowanej metody leczenia.

Implanty zębowe – przeciwwskazania do implantacji

Pomimo że większość z nas w pełni kwalifikuje się do zabiegu implantacji, czasami bywają przypadki, że implantacja w danym momencie nie jest wskazana i należy ją odroczyć. Bywa też, że zabieg implantacji nie powinien być przeprowadzony u danego pacjenta. W przypadku braku pozytywnej kwalifikacji do zabiegu wszczepienia implantu proponujemy alternatywne rozwiązania z zakresu stomatologii estetycznej lub innych dziedzin stomatologii.

Przed implantacją stomatolog zbiera wywiad i przeprowadza szczegółowe badanie wewnątrz ustne oraz analizę tomografii komputerowej zębów i kości pacjenta. Proces leczenia implantologicznego wymaga rozeznania stanu dna zatoki szczękowej oraz

Bezwzględnie nie wprowadza się implantów w sytuacji, gdy występują:

 • Ostatnio przebyty zawał, ciężka niewydolność serca, inne choroby serca
 • Leczenie onkologiczne
 • W oczekiwaniu na organ do przeszczepu
 • Choroby kości
 • Zaburzenia immunologiczne
 • Faza wzrostu kości – u osób poniżej 18 lat

Przeciwwskazania względne do implantacji :

 • Ciąża
 • Nieleczona cukrzyca
 • Nieleczone choroby tarczycy
 • Radioterapia szyi lub twarzy
 • Dławica piersiowa
 • Nadużywanie tytoniu
 • Niektóre choroby psychiczne
 • Uzależnienie od narkotyków i alkoholu
 • Brak tkanki kostnej w miejscu planowanej implantacji

W niektórych przypadkach konieczne jest czasowe odroczenie implantacji do czasu poprawy niekorzystnej sytuacji z powodu:

 • Ostatnio przebyty zawał, ciężka niewydolność serca, inne choroby serca
 • Złej higieny jamy ustnej Infekcji w sąsiednich zębach (pulpitis, zmiany OKW)
 • Mocnego zaciskania zębów
 • Choroby przyzębia
 • Niektórych chorób błon śluzowych jamy ustnej
 • Niewystarczającej ilość kości szczęki
 • Zbyt niski poziom witaminy D3

W powyższych przypadkach Pacjent powinien przejść leczenie przygotowawcze. Przed właściwym zabiegiem wprowadzenia implantów. Ważna jest praca nad odbudową kości oraz wyeliminowanie innych sytuacji, aby można było wszczepić implant zęba.

Uwaga: Bardzo ważny wpływ na proces osteointegracji implantów ma odpowiedni poziom witaminy D3. Bierze ona udział w regeneracji kości i zaników kostnych. Poniżej więcej o wpływie tej witaminy na sukces zabiegów wszczepiania implantów zębowych.

Zalecenia po zabiegu implantacji

wskazówki po zabiegu wszczepienia implanta zębowego

Jak witamina D3 wpływa na sukces leczenia implantologicznego?

Witamina D odgrywa zasadniczą rolę w metabolizmie kości. Jest ona witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Wpływa ona na proces wchłaniania wapnia w jelitach i reguluje homeostazę wapnia i fosforanów w tkankach. Jest podstawowym elementem w mineralizacji kości i zębów.

Wpływ witaminy D3 na implant zębowy

Badania przeprowadzone do tej pory miały na celu zbadanie, czy istnieje związek między niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi a zwiększonym ryzykiem wczesnych niepowodzeń implantologicznych. W przeprowadzonych badaniach częstość występowania wczesnych niepowodzeń po wprowadzeniu implantów była większa u pacjentów z niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi.

W związku z tym, że wiele przesłanek wskazuje na to, iż istnieje ścisły związek między niskim poziomem w osoczu witaminy D3 a regeneracją tkanki kostnej, stomatolog może zalecić suplementację. Dotyczy to głównie osób cierpiących na niedobory witaminy D. Przyjmuje się, że poziom witaminy D3 większy niż 35ng/ml jest odpowiedni do tego by sztuczny korzeń zęba, jakim jest implant, zintegrował się z tkanką kostną.

Często zadawane pytania dotyczące implantów zębów

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W klinice IMPLANTIS zabieg jest bezbolesny. Niewielkie dolegliwości bólowe mogą pojawić się na kilka godzin po zabiegu. Lekarz chirurg szczękowo-twarzowy lub chirurg stomatolog zawsze przepisuje doustne leki przeciwbólowe. Zabieg przeprowadzany jest także w osłonie przeciwbólowej i antybiotykowej aby zminimalizować ryzyko powikłań.

98% wszczepionych implantów integruje się z kością. W bardzo rzadkich przypadkach implanty mogą zostać odrzucone przez organizm pacjenta. Wskaźnik niepowodzenia jest jednak bardzo niski i wynosi zaledwie ok. 2%.

Przed zabiegiem lekarz dentysta wykonuje dokładne badanie oraz tomografię komputerową aby zakwalifikować pacjenta do tego typu zabiegu. Palenie papierosów czy też nieprawidłowa higiena jamy ustnej zdecydowanie nie sprzyjają procesowi gojenia się i integracji implantu z kością

Pacjent leczony implantologicznie powinien dbać o implanty jak o własne zęby w wtedy mogą one służyć nawet kilkadziesiąt lat.  Niezbędna jest jednak codzienna staranna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Idealnie by było, gdyby wszczepienie implantu odbywało się na tym samym spotkaniu, co usuwany jest ząb. Czasem, gdy ząb i kość wokół niego jest objęty dużą infekcją nasi chirurdzy rekomendują odroczenie implantacji do czasu ustąpienia zakażenia.

Posiadacze implantów zębowych powinni postępować z nimi tak samo jak z własnymi zębami. Niezbędna jest co pół roku wizyta kontrolna u stomatologa oraz co 4-6 miesięcy dokładna higienizacja zębów wykonana przez higienistkę stomatologiczną.

Po 4-6 miesiącach zrastania się implantu z kością, montuje się do implantu pierścień gojący na 10-14 dni. Kolejnym etapem jest założenie łącznika oraz korony, która będzie imitować koronę naturalnego zęba.

Po 10-14 dniach noszenia pierścienia gojącego przymocowanego do implantu, następuje faza protetyczna. Wykonuje się wówczas wyciski lub skan na koronę lub most protetyczny. Fazę tą przeprowadza lekarz protetyk lub lekarz specjalista stomatologii estetycznej.

Cena zabiegu implantacji jest zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest na przykład to czy potrzebne będą zabiegi przygotowujące miejsce pod implantację (sinus lift, augmentacja kości itp.) Zalecamy zapoznać się z naszym przykładowym cennikiem w zakładce implanty cena.

Dzięki planowaniu komputerowemu można w sytuacji bezzębia wprowadzić 4 implanty i na nich osadzić mostek ceramiczny z 10 zębami, a w przypadku wszczepienia 6 implantów można zamontować mostek z 12 zębami (przy bardzo dobrej stabilizacji pierwotnej zdarza się, że już w dniu zabiegu osadza się mostki tymczasowe).

Szwedzki lekarz ortopeda Per Ingvar Branemark wprowadził do kości udowej królika tytanowy cylinder. Po pewnym czasie, gdy chciał usunąć ten cylinder, nie był w stanie tego uczynić. Kość obrosła cylinder tworząc z nim trwałe połączenie. Doszło do fuzji implant – kość i zaczęto pracę nad stworzeniem implantu zęba.

Implanty mogą mieć różną powierzchnię np. RBM (resorbable blast media) , SA , SLA ( Straumann), której właściwości mogą przyspieszyć integrację z kością. Obecnie za najlepszą uważa się powierzchnię SLA obecną na implantach firmy Straumann.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne

Czas leczenia implantologicznego

Leczenie implantologiczne przebiega zazwyczaj w kilku etapach. Ich liczba jest zmienna i zależy od indywidualnego przypadku każdego pacjenta. W przypadku gdy nie ma konieczności przeprowadzania leczenia wstępnego, czyli np. sinus lift, augmentacja kości klasyczna procedura wygląda następująco:

1. Etap przygotowania do zabiegu

1.1. Konsultacja implantologiczna (jedno spotkanie)

Wywiad z pacjentem, badanie jamy ustnej oraz wykonanie i analiza tomografii komputerowej.

Przedstawienie planu leczenia pacjentowi oraz akceptacja planu.

Wydanie i omówienie zgody na leczenie implantologiczne oraz wydanie recepty na leki do przyjęcia przed i po zabiegu.

2. Implantacja i integracja implantu z kością

2.1. Zabieg implantacji

Zabieg trwa ok 20 minut – jedno spotkanie i oczekiwanie. Ewentualnie regeneracja kości. Zabieg przeprowadza specjalista chirurgii stomatologicznej w znieczuleniu miejscowym.

2.2. Osteointegracja

Oczekiwanie od 3-6 miesięcy zależności od umiejscowienia implantu na zintegrowanie implantu z kością.

3. Etap protetyczny

3.1. Odsłonięcie implantu i badanie jego stabilizacji wtórnej

Założenie pierścienia gojącego, który zapewni uzyskanie odpowiedniego kształtu dziąsła. Krótki, ok 20 minutowy zabieg.

3.2. Pobieranie wycisku

Pod dwóch tygodniach dentysta pobiera wyciski pod koronę na implancie.

3.3. Prace zakończeniowe

Tydzień później dentysta przykręca gotową pracę protetyczną do implantu w jamie ustnej. Praca protetyczna zamontowana na stałe na implantach perfekcyjnie imituje naturalne zęby szczęki lub żuchwy. Praca protetyczna jest wykonana zgodnie z zasadami stomatologii estetycznej.

4.9/5 - (76 głosów)