Implanty zębów Kraków – pozwól sobie na piękny uśmiech.

Czym są implanty zębów? Poznaj ich najważniejsze zalety.

Braki w uzębieniu zdarzają się coraz częściej. Tego typu luki w jamie ustnej nie tylko negatywnie wpływają na estetykę uśmiechu pacjentów, ale również na ich życie prywatne i zawodowe. W przypadku braków zębowych jednym ze sprawdzonych rozwiązań są właśnie implanty stomatologiczne.

Są one nowoczesnymi odpowiednikami naturalnych korzeni zębowych. Po ich zamocowaniu i zakończeniu procesu integracji z kością (zwanego osteointegracją), mocowane są na nich korony, protezy zębowe i mosty.Nasi implantolodzy jako pierwsi i jedyni w Polsce w codziennej pracy stosują nowatorską technologię ACTILINK motion. Technologia ta jest zatwierdzona przez Fundację Clean Implant, która potwierdza że ta procedura zapewnia największą czystość implantu.

implanty kraków gdzie najlepiej, czyste implanty zębów

W IMPLANTIS w czasie zabiegu zakładania implantu wykorzystujemy źródło plazmy próżniowej do bioaktywacji implantów i łączników protetycznych. ACTILINK™ motion to próżniowe urządzenie plazmowe opracowane przez firmę Plasmapp. To urządzenie do plazmowego oczyszczania usuwania zanieczyszczeń, takich jak węglowodory, co prowadzi do lepszej hydrofilności i przyczynia się do zwiększenia skuteczności osteointegracji i mocowania implantu w kości.

Naukowo jest potwierdzone, że ACTILINK™ zwiększa przyleganie, proliferację i różnicowanie komórek osteoblastów, a także adsorpcję białka na powierzchni implantów. Powyższy proces nazwany został Bio-RAP™.

Implanty są stosowane z powodzeniem na całym świecie. Implantis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu biotechnologii. Większość stosowanych przez nas implantów jest wykonana z tytanu. To materiał bio kompatybilny, co pozwala na stabilne wrośnięcie implantu w tkankę kostną. Występują także implanty z Roxolidu, czyli stopu cyrkonu i tytanu (cechują się one najkorzystniejszym stopniem integracji implantów i kości szczęki lub żuchwy). 

Nasi lekarze posiadają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z implantami zębów.

W Implantis wykonujemy kompleksowe leczenie implantologiczno – protetyczne. Jest ono przeprowadzane przez fachowy, zgrany zespół dentystów. Mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu różnych zabiegów regeneracyjnych np sinus lift i augmentacji poziomej kości.

.

Przeprowadzamy profesjonalnie zabiegi implantacji zębów, nowa jakość życia, tomografia komputerowa

Charakterystyka zabiegu implantacji oraz użytkowania implantów

 • implanty to trwałe rozwiązanie problemu dotyczącego braków zębów. Solidność zależy m.in. od rodzaju produktów, ich jakości, profesjonalizmu lekarzy, procesu osteointegracji, indywidualnych uwarunkowań anatomicznych szczęki, czy czasu od wykonania zabiegu itd. 
 • ich wszczepienie jest tylko minimalnie inwazyjne. Proces gojenia wśród większości pacjentów odbywa się stosunkowo szybko
 • nie ma konieczności szlifowania zębów sąsiadujących z ubytkiem (jak ma to miejsce w przypadku mostów porcelanowych). Filarem takich konstrukcji protetycznych są mostki zakładane na sąsiednie zęby. Dodatkowo problemem jest kiepska trwałość tego rozwiązania. Zęby po oszlifowaniu stają się słabsze, przez co są bardziej narażone na choroby i uszkodzenia. Poza tym mostki po kilku lub kilkunastu latach muszą zostać wymienione na nowe 
 • stosowane przez nas metody i implanty gwarantują pełną zastępowalność naturalnych zębów pacjenta. Te elementy jest bardzo trudno odróżnić od zwykłych zębów, co ma znaczenie pod kątem estetycznym 
 • możesz uniknąć negatywnych zmian w kształcie twarzy (jeśli występują luki w uzębieniu, to rysy zmieniają się na skutek zapadania się policzków) 
 • warto zdecydować się nie tylko ze względu na kwestie estetyczne. Implanty skutecznie przejmują funkcje naturalnych zębów (dzięki nim możliwe jest swobodne żucie jedzenia, czy ziewanie. Bezproblemowa jest także artykulacja) 
 • poprawa jakości zgryzu 
 • wszczepione implanty zapobiegają zanikowi kości
 • walory dotyczą także ochrony naturalnych zębów, które sąsiadują z brakującymi elementami. Skorzystaj z naszego leczenia i uchroń je przed rozchwianiem lub rotacją
 • implanty mogą być wszczepione w dowolnym miejscu jamy ustnej 
 • bardzo łatwa pielęgnacja. Higiena odbywa się identycznie, jak w przypadku zębów naturalnych
widok przed i po wszczepieniu implanta zębowego, tomografia komputerowa, korzeń zęba

Kiedy można zastosować implanty zębowe?

W naszej klinice leczenia przeprowadzamy kompleksowo. Często Pacjent musi być przebadany przez specjalistów z kilku dziedzin stomatologii. Warto dodać, że mamy bardzo wysoką skuteczność leczenia zarówno w przypadku osób młodszych oraz starszych. 

Oferujemy pomoc w następujących przypadkach:

 • bezzębie, czyli brak wszystkich zębów w jamie ustnej
 • utraty zębów np. jednego lub kilku sąsiadujących zębów
 • implanty warto rozważyć także w przypadku bardzo zniszczonego zęba. Lepszy efekt wizualny może bowiem dać zastąpienie go trwałym implantem stomatologicznym

Pacjenci decydujący się na wstawienie implantów w naszej klinice najczęściej robią to ponieważ utracili ząb na skutek próchnicy.

implanty zębów, implanty zębowe, leczenie implantologiczne, implanty stomatologiczne, wszczepienie implantów, utraty zębów, znieczuleniu miejscowym, zabiegu wszczepienia implantów

Implanty zębów: jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów mogą być różne. Na wstępnie niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, po to, by nastąpiła dokładna ocena przypadku danego pacjenta. Zazwyczaj klienci są bez problemu kwalifikowani do przeprowadzenia zabiegu implantacji, ale istnieją również wyjątki.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu wszczepiania implantów są:

 • choroby serca (w tym niewydolność lub ostatnio przebyty zawał)
 • choroby nowotworowe (w trakcie leczenia onkologicznego)
 • oczekiwanie na organ do przeszczepu
 • choroby kości
 • zaburzenia immunologiczne i autoimmunologiczne
 • pacjenci muszą być pełnoletni najlepiej po 21 roku życia (w przypadku osób mających mniej niż 18 lat mamy do czynienia z niezakończoną fazą wzrostu kości)

Przeciwwskazania względne do implantacji mogą powodować jedynie czasowe odroczenie terminu zabiegu. Kiedy tak się dzieje?

 • ciąża
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • choroby tarczycy, które są nieleczone
 • trwająca radioterapia szyi lub twarzy
 • dławica piersiowa
 • nadużywanie papierosów
 • występowanie niektórych chorób psychicznych
 • uzależnienie od narkotyków lub alkoholu
 • zanik tkanki kostnej (w miejscu planowanego wszczepienia implantów zębowych)

Jeśli występuje któraś z powyższych okoliczności, to wówczas stomatolog dokładnie analizuje konkretny przypadek, a potem decyduje, czy i kiedy może odbyć się zabieg wszczepienia implantów.

Zanik kości: jak wtedy przebiega implantacja? 

Wywiad lekarski, a także dokładna diagnostyka są konieczne m.in. do oceny stanu kości. Jeśli upłynął długi okres od utraty zęba, to może dojść do ich zaniku. Wówczas w IMPLANTIS jest wdrażane leczenie dwuetapowe. Na początku są wykonywane zabiegi odtwarzające struktury kostne potocznie nazywane odbudową kości (m.in. sinus lift, czyli podniesienia dna zatoki szczękowej oraz augmentacja kości -regeneracja kości). Potem dopiero następuje wszczepienie implantów i finalna odbudowa.

Jakie rodzaje implantów są stosowane w klinice IMPLANTIS?

Proponujemy naszym Pacjentom kilka opcji w zakresie implantacji. Są to implanty od takich nowoczesnych firm szwajcarskich – implanty klasy Premium i koreańskich – implanty klasy OPTIMUM

 • implanty zębowe klasy premium. To światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia
 • implanty klasy optimum – koreańskie implanty, które także świetnie zastępują zęby w ramach szczęki dolnej i górnej. Są one bio kompatybilną opcją polecaną przede wszystkim w zabiegach natychmiastowej implantacji po usunięciu zęba oraz w przypadkach kilku ekstrakcji w odcinku bocznym. Te implanty są wszczepiane przy użyciu nawigacji komputerowej (z zastosowaniem specjalnych szablonów implantologicznych, co pozwala zminimalizować ryzyko powikłań pozabiegowych)
 • w ofercie są też rozwiązania fotofunkcjonalizowane. Są one rekomendowane w bardzo trudnych warunkach kostnych. Cechują się wysoką hydrofilnością, która jest wywoływana na ich powierzchni przez specjalną aparaturę. Warto dodać, że oczyszczona powierzchnia implantów zębowych jest bardzo dobrze penetrowana przez krew, co zapewnia komfort w czasie noszenia.
implanty zastępują naturalny korzeń zęba dając duży komfort psychiczny, implanty zębowe Kraków, dent kraków

Jak wygląda przebieg leczenia implantologicznego klasy premium? 

Etapy rekonstrukcji implanto-protetycznej w Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS?

Konsultacja i planowanie

 • na początku każdego leczenia Pacjent odbywa konsultację implantologicznę. Obejmuje ona m.in. wywiad z pacjentem i badanie jamy ustnej. Istotny punkt stanowi też tomografia komputerowa, która jest wykonywana i analizowana. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to pacjent otrzymuje plan. Po jego akceptacji przez Pacjenta lekarz wydaje zgodę na leczenie implantologiczne i wszystko dokładnie objaśnia. W tym czasie wykonywany jest również skan 3d zębów celem przygotowania szablonu implantologicznego. Pacjent otrzymuje też recepty na leki (do przyjęcia przed i po zabiegu) 

Implantacja – wszczepienie implantu

 • w zakresie leczenia uwzględniony jest zabieg mocowania implantów zębowych. Planowanie zakłada, że sam zabieg implantacji 1 implantu trwa około 20 minut. Zabieg jest przeprowadzany przez specjalistę chirurgii stomatologicznej w znieczuleniu miejscowym
 • W razie konieczności w tym czasie wykonywane są też dodatkowe zabiegi np. nadbudowy kości. Uwaga: W przypadku dużych braków kostnych lub dziąsła w okolicy gdzie powinien zostać umieszczony implant – taki zabieg wykonuje się kilka miesięcy przed lub po implantacji, w zależności od wskazania lekarza
 • osteointegracja, czyli proces integracji implantu z kością. Trwa to od 3 do 6 miesięcy (w zależności m.in. od miejsca wszczepienia implantów)

Etap protetyczny

 • najpierw następuje odsłonięcie implantu w celu zbadania stabilizacji wtórnej. Następnie lekarz zakłada pierścień gojący na implant zębowy, co pozwala uzyskać odpowiedni kształt dziąsła. Ten zabieg trwa ok 20 minut
 • po upływie 1-2 tygodni dentysta pobiera wyciski pod osadzenie korony na implancie
 • Kiedy praca jest już gotowa stomatolog przykręca gotową koronę lub protezę do implantu w jamie ustnej. Dzięki temu implanty zębowe, które odbudowane są za pomocą koron bardzo przypominają naturalne zęby

Jak wygląda implant zęba?

Umów konsultację implantologiczną implanty zębów

W klinice IMPLANTIS kompleksowe leczenie implantologiczno – protetyczne przeprowadza zgrany zespół dentystów doświadczonych w kompleksowych leczeniach.

doświadczony implantolog Kraków lekarz dentysta Tomasz Bobek, implanty stomatologiczne

Leczenie implantologiczne: jakie są zalecenia po zabiegu?

Każdy organizm reaguje nieco inaczej na zastosowane leczenie. Aby liczyć na odpowiednie efekty, należy bezwzględnie przestrzegać kilku wskazówek. 

O czym należy pamiętać?  Zalecenia po zabiegu chirurgicznym:

 • krwawienie: jeśli występuje krwawienie, to zaleca się przytrzymać w ustach opatrunek przez około dwie godziny. Pacjent nie może gwałtownie wypluwać żadnych płynów i dotykać okolic rany językiem. Takie działania tylko podrażniają miejsce wszczepienia implantów
 • schładzanie: obrzęk po takim zabiegu to normalna sprawa. Aby poradzić sobie z tym kłopotem, należy przykładać lód w okolicy rany mniej więcej co 5 minut (nie trzeba tego robić non stop). To pomaga w zwalczaniu bólu oraz opuchlizny
 • stosowanie leków przeciwbólowych i antybiotyków: bierz medykamenty zgodnie z zaleceniami stomatologa
 • jedzenie: pierwszy posiłek może mieć miejsce 2h po zabiegu. Wielu dentystów rekomenduje jako pierwsze zjedzenie lodów. Przez pierwsze kilka dni posiłki powinny być letniej temperatury, powinny być miękkie i nie ostre.
 • używki: przynajmniej na okres 14 dni należy powstrzymać się od picia alkoholi i palenia wyrobów tytoniowych
 • szczotkowanie: przez jeden tydzień po zabiegu nie wolno szczotkować miejsc, gdzie był wszczepiony implant zębowy. W celu utrzymania odpowiedniej higieny i pozbycia się bakterii, rekomendowane jest stosowanie płynów antyseptycznych (dwa razy dziennie)
 • kąpiele , spa , sauna: przez pierwsze 7-14 dni po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, SPA, sauny, solarium, opalania się i zabiegów u kosmetyczki.
 • siłownia i wysiłek fizyczny: przez pierwsze 7-14 dni po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, ćwiczeń na siłowni, sportów kontaktowych (boks, karate etc.)

Ile kosztują implanty zębów w Krakowie? 

Chcesz zdecydować się na tę metodę bazującą na skutecznym zastąpieniu korzenia zęba przez tytanową śrubę? Zapewniamy profesjonalne podejście i atrakcyjne warunki finansowe. Posiadamy doświadczenie i korzystamy tylko z nowoczesnych metod, materiałów, sprzętów i akcesoriów. Warto dodać, że każdy przypadek jest indywidualny. Ceny są zależne np. od skali ubytków, rodzaju zastosowanych implantów, metody leczenia, rodzaju koron, czy konieczności przeprowadzenia zabiegów poprzedzających.

Po wykonaniu wywiadu lekarskiego i diagnostyki, pacjent otrzymuje pisemny plan leczenia. Są tam zawarte informacje na temat czasu jego trwania i poszczególnych etapów. Pacjent poznaje też cenę. Jeśli zachodzi taka konieczność, to otrzymuje również listę zabiegów poprzedzających, które są niezbędne do skutecznego przeprowadzenia implantacji.

Zapoznaj się również z:

Implantologia: dlaczego witamina D3 ma tak duże znaczenie?

Specjaliści od implantów z Implantis, regeneracja kości, piękny uśmiech, collegium medicum uniwersytetu jagiellońskiego

Witamina D3 pełni bardzo ważną rolę w metabolizmie kości. Ten składnik zapewnia prawidłowy przebieg wchłaniania wapnia i stanowi podstawowy element w kontekście mineralizacji kości i zębów. Badania naukowe potwierdziły silny związek pomiędzy niskim poziomem witaminy D3 i ryzykiem wystąpienia tak zwanych “wczesnych niepowodzeń” – mają one miejsce przeważnie w przeciągu około 3-4 miesięcy od wprowadzenia implantów i są powodowane przez brak zajścia odpowiedniego procesu osteointegracji (wyróżniamy także “późne niepowodzenia”, które pojawiają się po osteointegracji – np. na skutek nieprawidłowej higieny).

Aby nastąpiła prawidłowa integracja implantów z tkanką kostną, rekomendowany jest poziom witaminy D3, który będzie większy niż 35 ng/ml.

Opinie pacjentów o leczeniu implantologicznym w naszej klinice

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Jestem bardzo zadowolony z leczenia przeprowadzonego w Implantis. Profesjonalnie od początku do końca, miło i zawsze sympatycznie. Miałem wykonywane implanty zębów i kilka innych zabiegów w tym gabinecie. Miałem między innymi usuwanie ósemki oraz leczenie kanałowe i wszystko było robione fachowo i bezboleśnie. Z całą pewnością polecam gabinet Implantis.
Stefan Serafin
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
W Implantis wszystko jest na najwyższym poziomie. Most z implantów super i nareszcie mogę się uśmiechać. Idealnie dobrany kolor. Cierpliwość i wysoka kultura osobista lekarzy to duży plus. Będę kontynuowała leczenie I dziękuję serdecznie.
Agnieszka Field
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
W zeszły piątek znalazłam się w podbramkowej sytuacji i potrzebowałam pilnej interwencji implantologa. Implantis jako jedyna na terenie Krakowa zaproponowała mi pomoc. Tego samego dnia  bardzo szybko i bezboleśnie odbyła się wizyta. Bardzo dziękuję Panu doktorowi Tomaszowi i jego zespołowi za profesjonalną pomoc. Polecam wizyty w tym gabinecie👍
Roksana Dudzińska
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Pragnę podzielić się z państwem opinią o gabinecie stomatologicznym Implantis. U Pana doktora Tomasza Bobka rozpoczęłam proces wstawienia implantów. Dowiedziawszy się, że jest to wieloetapowy zabieg chirurgiczny miałam duże obawy ponieważ należę do osób, które bardzo boją się dentysty.
Jednak moje obawy i związany z tym strach minęły gdy znalazłam się w bardzo dobrych i kompetentnych rękach Pana doktora Tomasza Bobka, gdzie poczułam się spokojnie i bezpiecznie.
Do tego troskliwa atmosfera jaka już spotkała mnie od wejścia, estetycznie i kompleksowo wyposażony gabinet a przede wszystkim życzliwa i rzetelna opieka lekarska pozwoliły mi przejść leczenie bezboleśnie i miło czego serdecznie Państwu życzę i polecam.
Monika Urbanowicz
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Stomatologia i implantologia na najwyższym możliwym poziomie.
Marzena Litwin
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Bardzo mili i sympatyczni lekarze. Wszczepiono mi implant Straumann. Wszystko poszło dobrze i sprawnie. Dziękuję ci za dobrą pracę.
Buddha Teacher
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Miałem zrobione trzy implanty w IMPLANTIS i byłem absolutnie zdumiony każdym aspektem tej kliniki. Najwyższej klasy umiejętności opiekującego się mną zespołu, wysokiej klasy sprzęt, którego używają (moi amerykańscy dentyści byliby pod wrażeniem), uprzejmi i uczynni recepcjoniści oraz nowoczesny wystrój wnętrz. Mój przypadek wymagał kilku wizyt, a każdy zabieg był stosunkowo szybki, bezbolesny, z minimalnym dyskomfortem zwykle związanym z implantami.
Kuba Luczkiewicz
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Biura są dobrze wyposażone i zorganizowane. Otrzymałem cały plan leczenia / harmonogram przyszłych wizyt z wyprzedzeniem za pośrednictwem poczty elektronicznej. Po pierwszej konsultacji otrzymałem również szczegółowe zestawienie kosztów. Wszystkie ceny były rozsądne, zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość usług. Dr Bobek i dr Marecik zdobyli moje zaufanie i na pewno wrócę do nich w przyszłości. Bardzo je polecam.
Robert Oleksy
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Od czego zacząć… OK, przeszedłem przez ponad 2 lata kompleksowego leczenia stomatologicznego/zabiegów chirurgicznych, obejmujących leczenie kanałowe, podniesienie dna zatoki szczękowej, augmentację kości, kilka implantów, koron, mostów itp. Mam same wspaniałe rzeczy do powiedzenia na temat Implantis w Krakowie:
-Personel recepcji sprawia, że ​​czujesz się jak w domu od razu po wejściu do drzwi. – – Wszystko było na czas i jest to niezwykle profesjonalnie prowadzone biuro. Świetna komunikacja przez cały proces, w tym planowanie (dość trudne podczas ograniczeń związanych z COVID).
– Podczas mojej pierwszej wizyty (i po dokonaniu oceny wszystkich zapisów historycznych) dr T. Bobek jasno wyjaśnił, co jego zdaniem należy zrobić, w jakiej kolejności, dostępne opcje, skalę czasową i koszty związane z całym procesem.
– Zbyt wiele nazwisk, żeby wymienić (naprawdę wszystkie mi się podobały), ale muszę wymienić kilku kluczowych specjalistów, z którymi miałem do czynienia: dr Tomasz Bobek (kierujący), dr Tomasz Marecik (chirurg szczękowy), dr Magda Koralewicz ( Magda prowadziła moje leczenie – lepszego wyboru nie mogłam sobie wymarzyć!) oraz Monika Dudzińska – Koordynator Leczenia Stomatologicznego.
– Od pierwszej wizyty w 2018 roku czułem, że jestem w dobrych rękach. Wszyscy ludzie tutaj byli bardzo delikatni, profesjonalni i mili dla mnie. Bardzo dobrze wyjaśnili o co chodzi.
– Dzięki międzynarodowemu życiu miałem „przyjemność” korzystać z usług dentystycznych na kilku kontynentach i całkiem poważnie stwierdzam, że Implantis może konkurować z najlepszymi!
– Z katastrofalnej sytuacji w mojej jamie ustnej (wynikającej z wieloletniej walki konkurencyjnej i pewnych… zaniedbań ;o) – ekipa Implantis „przerobiła” moją katastrofę na coś, z czego bardzo się cieszę! Uśmiecham się teraz jak… cóż,… hollywoodzki uśmiech ;o)
Podsumowując: profesjonalna, sympatyczna, pełna kompetencji i rzetelności, z wielką dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Gorąco polecam każdemu!!!
Artur Kołodziejski
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Wspaniałe doświadczenie!
Ostatnio miałem 2 implanty Straumann uzupełnione łącznikami i koronami porcelanowymi cyrkonowymi oraz wypełnienia kompozytowe i ogólne czyszczenie.
Implantis jest bardzo czysta, posiada najnowocześniejszy sprzęt i elegancki wystrój. Cały personel jest bardzo przystojny i gościnny.
Wstępnie skonsultowałem się z lekarzem Tomaszem Bobkiem, który zaplanował i przedstawił mi plan leczenia. Doktor Bobek był bardzo pouczający i przedstawił solidne uzasadnienie swoich zaleceń. Szczególnie doceniłem konserwatywne podejście do zachowania jak największej części własnego uzębienia zamiast decydowania się na dodatkowe korony na niektórych moich większych wypełnieniach (zgodnie z zaleceniami innej kliniki dentystycznej).
Alina Leclaire
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Po wielu latach nałogowego palacza moje zęby były w złym stanie. Miałem już 5 lub 6 ekstrakcji i mój dentysta z Wielkiej Brytanii poradził mi, że to „implanty” lub most i raczej wcześniej niż później. Skontaktowała mnie z innym pacjentem, który był w Implantis i umówiłem się na wizytę. Pierwszym etapem było przygotowanie się do wszczepienia implantów, które wymagało sporo pracy w kwietniu 2017 roku – od tego czasu odbyły się trzy wyjazdy do Polski na wszczepienie implantów, założenie pierścieni gojących, a następnie na ostatni tydzień mocowania i mierzenia łączników do koron i wkładek. To wyjątkowa klinika – bardzo profesjonalni ludzie, którzy robią dokładnie to, co chcą. Byłem pod wielkim wrażeniem standardów klinicznych, jakości sprzętu oraz wiedzy dentystów i ich pielęgniarek. Cały proces był prowadzony bardzo kompetentnie i sprawnie przez kierownika praktyki, którego angielski jest bardzo dobry. To doskonały zabieg w bardzo rozsądnych cenach. Jeśli masz wszczepione implanty, będziesz musiał spędzić czas w Krakowie – ale jest mnóstwo atrakcji i kilka dobrych restauracji.
Michael Porter

Często zadawane pytania:

W chwili obecnej (01.08.2023) koszt implantu zęba wraz z łącznikiem oraz koroną porcelanową to 6920 zł, (cena obejmuje koszt tomografii komputerowej, planowania komputerowego oraz koszt drukowanego szablonu 3D implantologicznego).

Cały proces od założenia implantu do osadzenia na nim korony może potrwać od 4 do 6 miesięcy. W sytuacji, gdy musi zostać wykonany dodatkowo zabieg sinus lift cała procedura przedłuża się o kolejne 10 miesięcy i trwa około 16 miesięcy.

Wprowadzenie 4 implantów pozwala uzupełnić brak 10 zębów. Wprowadzenie 6 implantów pozwala na uzupełnienie braku 12 zębów.

Większość implantów jest wykonana z tytanu. Oprócz implantów tytanowych czasami w odcinku przednim stosowane są implanty wykonane z cyrkonu.

Antybiotyk należy przyjąć 2h przed planowanym zabiegiem, chyba że są inne zalecenia.

Tak. Przed zabiegiem implantacji nasi Pacjenci proszeni są o wykonanie badania krwi ( szczegóły dotyczące badania, przekazujemy pacjentom na wizycie).

Zabieg implantacji jest bezbolesny.

Wprowadzenie 1 implantu trwa około 25 minut.

Szwy najczęściej można usunąć w siódmym dniu po zabiegu chirurgicznym.

Z naszego punktu widzenia własne zęby są niezastąpione i najlepsze, a implanty są stosowane z wyboru w sytuacji utraty zęba / zębów.

Implanty nie są unaczynione ani unerwione. Implanty nie posiadają receptorów.

Posiadacze implantów muszą rzetelnie dbać o posiadane prace protetyczne, płukać, nitkować i myć zęby po każdym głównym posiłku (po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji). Powinni się również stawiać regularnie na zabiegi higienizacji w gabinecie stomatologicznym co 5-6 miesięcy.

Odbudowa protetyczna to korona, bądź most instalowane na implantach.

Tomasz Bobek, lekarz dentysta

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek, dentysta o numerze PWZ 1304071 (Numer Prawa Wykonywania Zawodu), ukończył studia stomatologiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jego praktyka jest odzwierciedleniem nieustannego doskonalenia umiejętności i uczestnictwa w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach stomatologicznych. Jako profesjonalista, Tomasz Bobek dąży do ciągłego rozwoju i zdobywania wiedzy na temat technik i technologii w dziedzinie implantologii. Od 2007 roku specjalizuje się w zakładaniu implantów zębowych i jest członkiem prestiżowych organizacji takich jak ICOI, DGOI, PSI i PTE. W 2006 roku uzyskał członkostwo w General Dental Council w Londynie. W 2011 roku ukończył Curriculum of Oral Implantology, a jego obszar zainteresowań obejmuje stomatologię cyfrową, protetykę. Wprowadza implanty zębów w pełnej nawigacji komputerowej.

ikona znany lekarz

Zobacz efekty przed i po leczeniu stomatologicznym:

profesjonalne i trwałe odbudowy utraconych zębów, specjalista collegium medicum uniwersytetu jagiellońskiego, piękny uśmiech

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!