W kwestii leczenia zębów mamy wiele do powiedzenia

Dentysta Tomasz Bobek, klinika Implantis w Krakowie

Nowoczesne, nawigowane komputerowo, ekonomiczne implanty zębów

Blog dentysta Kraków
Posiadamy 5 mikroskopów pod którymi skutecznie leczymy zęby
mikroskop stomatologiczny, Klinika stomatologiczna w Krakowie Implantis, implanty zębów
Leczenie kanałowe Kraków

Więcej pytań napisz do nas

Dentysta Kraków

Korony porcelanowe

Jak uniknąć bólu zębów, Jak uniknąć bólu zębów podczas wakacji

20 października, 2019

Ból zębów w trakcie wakacyjnego urlopu?

Co wpływa na dolegliwości związane z bólem zębów? Takie objawy jak intensywny, przeszywający ból, wrażenie rozpierania przy gryzieniu pokarmu, gorączka, krew pochodząca z dziąsła. Jedną z przyczyn jest krótsze oraz mniej dokładne mycie zębów i czyszczenie jamy ustnej w okresie wakacyjnym. Może to wynikać z mniejszej ilości czasu lub ograniczonym dostępem do środków czystości używanych na co dzień.

Jednakże nie są to jedyne przyczyny – krótszy czas mycia zębów powoduje bardzo często bóle oraz krwawienie dziąseł – jest to jeden z objawów stanów zapalnych. W trakcie wakacyjnych wyjazdów bardzo często spożywamy posiłki w hotelowych stołówkach lub w restauracjach, które akurat napotkaliśmy. Niekiedy jest to jedzenie przyrządzane z mniejszą starannością co wpływa na ich jakość. Odpoczynek w wakacje jest potrzebny, należy jednak pamiętać również o zadbaniu o swoje zdrowie, aby niechciane problemy naszego uzębienia nie przerwały nam naszych urlopowych planów.

Jak uniknąć dyskomfortu związanego z bólem w jamie ustnej? Oto kilka sposobów rekomendowanych przez lekarzy stomatologów:
1. Przed wyjazdem wakacyjnym powinniśmy zaplanować wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym. Nasz lekarz dentysta prowadzący wykona przegląd jamy ustnej i poinformuje nas o ewentualnych potrzebach leczniczych.
2. Jeżeli okaże się, że niezbędne jest wykonanie leczenia w związku z ubytkami lub innymi dolegliwościami, należy je zaplanować jeszcze przed wyjazdem na wakacje. Warto uprzedzić również naszego stomatologa o naszych planach wyjazdowych. W szczególności w przypadku np. leczenia kanałowego, gdzie najlepiej zabezpieczyć ząb. Przeprowadzenie leczenia przed urlopem może przeciwdziałać niechcianym dolegliwościom bólowym w trakcie naszego wypoczynku.
3. Aby utrzymać zęby w jak najlepszym stanie należy regularnie poddawać się higienizacji jamy ustnej. Zaleca się wykonywać ten zabieg co pół roku. Wato umówić się na taką wizytę zwłaszcza przed wyjazdem, tak aby zęby zostały oczyszczone z osadu, a nasz uśmiech prezentował się jak najlepiej.
4. Szykując walizki na wymarzone wakacje, warto pamiętać o zabraniu kilku niezbędnych przyjaciół naszych zębów – szczoteczka do czyszczenia zębów, zalecona przez naszego stomatologa, płyn do płukania jamy ustnej czy nić dentystyczna tak aby oczyścić przestrzeń pomiędzy zębami z resztek po jedzeniu.
5. Podczas wyjazdów wakacyjnych, nie należy zapominać o utrzymywaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Pamiętajmy o regularnym myciu zębów – stomatolodzy zalecają aby myć zęby przynajmniej 2 razy dziennie.

Dentysta Kraków


dentysta Tomasz Bobek

Tomasz Bobek

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek zajmuje się implantologią od 2000r. Należy do ICOI oraz DGOI, PSI, PTE. Od 2006 roku przynależał do General Dental Council w Londynie. W 2011 uczestniczył Curriculum of Oral Implantology. Zajmuje się stomatologią cyfrową, protetyką i nowoczesnym leczeniem kanałowym zębów. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących treści na blogu lub na stronie implantis.krakow.pl prosimy o kontakt z gabinetem Implantis bądź bezpośrednio z autorem pisząc na adres: office@implantis.krakow.pl