Leczenie Kanałowe pod mikroskopem

Profesjonalne leczenie kanałowe zainfekowanego zęba umożliwia jego uratowanie! Wybierz skuteczne leczenie kanałowe Kraków w IMPLANTIS

stomatologia, kanałowe pod mikroskopem kraków, kanałowe pod mikroskopem kraków, stomatologii estetycznej, konsultacja, kanałowo, bezboleśnie, ubytki, usługi

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

W IMPLANTIS specjalizujemy się w przeprowadzaniu leczenia kanałowego zęba pod mikroskopem. Doświadczeni stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby zabiegi były wykonywane sprawnie (zazwyczaj w czasie jednej wizyty), a zarazem niezwykle dokładnie, co zapewnia dużą skuteczność leczenia. Na optymalne leczenie kanałowe Kraków ma już odpowiedź. Jest nią wizyta w IMPLANTIS. W naszej klinice każdy zabieg przeprowadzany jest w przyjaznej atmosferze i z indywidualnym podejściem do pacjenta.

Leczenie zębów pod mikroskopem — leczenie kanałowe Kraków

Leczenie endodontyczne

W IMPLANTIS specjalizujemy się w leczeniu pod mikroskopem kanałów korzeniowych zębów. Czym są kanały korzeniowe? Jest to przestrzeń wewnętrzna zęba wypełniona tkankami miękkimi, zwanymi miazgą. Dlaczego odczuwamy ból zębów ? W skład wnętrza miazgi wchodzą m.in. naczynia krwionośne oraz nerwy. Jeśli miazga zostanie uszkodzona bądź też zainfekowana – wtedy pojawia się ból. Może się to wydarzyć z powodu urazu, próchnicy lub zaawansowanej choroby dziąseł.

Jeśli wnętrza twoich kanałów zębowych są zainfekowane, trafiłeś pod dobry adres. Nasi dentyści zalecają leczenie kanałowe pod mikroskopem w klinice IMPLANTIS, celem uratowania zęba. Leczenie kanałowe to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych i polega na usunięciu zainfekowanej tkanki miazgi w celu złagodzenia bólu oraz aby zapobiec powstaniu ropnia. Kolejnym etapem leczenia kanałowego jest oczyszczenie i wypełnienie kanałów korzeniowych oraz odpowiednia rekonstrukcja.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem — WSKAZANIA:

  • Silny ból podczas przeżuwania lub nacisku
  • Utrzymująca się nadwrażliwość na ciepłe/zimne posiłki/napoje
  • Ciemne przebarwienie zęba
  • Tkliwość okolicznych dziąseł

Mikroskopowe leczenie kanałowe — etapy

  • Etap 1. Pełna diagnostyka przed leczeniem endodontycznym w Klinice IMPLANTIS w Krakowie

Konsultacje oraz rzetelna ocena diagnostyczna to początkowy, niezbędny etap w procesie podejmowania decyzji klinicznych. Umożliwia ona prawidłową diagnozę endodontyczną. Jako że zainfekowana miazga w wielu przypadkach powoduje patologiczne zmiany w tkankach otaczających zęby, diagnostyka obejmuje również ocenę stanu tych tkanek. Rozpoznanie przeprowadzane jest na podstawie zbiorczej analizy, oceny opisu stanu pacjenta, obserwacji klinicznych i wyników badań. Uzupełnieniem tych informacji jest badanie kliniczne oraz badanie radiologiczne zębów i kości wyrostka zębodołowego.

Standardową procedurą wykonywaną podczas pierwszej wizyty jest badanie wewnątrzustne oraz wykonanie mikrotomografii komputerowej 3D (CBCT). Trójwymiarowy obraz pozwala uzyskać bardzo precyzyjny przekrój korzenia. Dzięki temu stomatolog może z łatwością wykryć wszelakie anomalie, a samo już leczenie przebiega sprawnie. Skuteczność przeprowadzonych zabiegów jest bardzo wysoka.

W trakcie wizyty Pacjent informowany jest o ilości kanałów w zębie oraz otrzymuje plan leczenia kanałowego zawierający kosztorys. Zazwyczaj kły i siekacze (nasze przednie zęby) mają tylko jeden kanał. Standardowe jest posiadanie dwóch i więcej kanałów przez przedtrzonowce oraz trzonowce.

  • Etap 2. Leczenie kanałowe w powiększeniu – Gabinet Stomatologiczny IMPLANTIS w Krakowie

Zabieg leczenia kanałowego w IMPLANTIS często może być przeprowadzony w trakcie jednej lub dwóch wizyt.

Lekarz dentysta po podaniu znieczulenia nasiękowego lub znieczulenia przewodowego osłania ząb za pomocą koferdamu (gumy ochronnej zakładanej z klamrą w celu osłonięcia pozostałych tkanek) w celu odizolowania zęba i utrzymania go w czystości przez cały czas trwania zabiegu. Kolejno doświadczony lekarz w powiększeniu mikroskopu wykonuje otwór w koronie zęba, aby specjalistycznymi narzędziami oczyścić zainfekowaną miazgę oraz aby ukształtować odpowiednią przestrzeń do wypełnienia kanałów. W IMPLANTIS stosujemy najnowocześniejsze systemy dedykowane do leczenia endodontycznego zębów.

Po oczyszczeniu i ukształtowaniu przestrzeni endodonta wykorzystując mikroskop wypełnia kanały korzeniowe biokompatybilnym materiałem zwanym gutaperką. Gutaperkę nakłada się na klej adhezyjny, aby zapewnić całkowite ich uszczelnienie. W większości przypadków w celu zamknięcia otworu umieszcza się tymczasowe wypełnienie. Tymczasowe wypełnienie zostanie usunięte przez dentystę przed odbudową zęba. Leczenie kanałowe zęba kończy się kontrolnym zdjęciem punktowym (RVG).

kraków Leczenie kanałowe
  • Etap 3. Wzmocnienie zęba po leczeniu kanałowym

Niezwykle ważnym elementem leczenia kanałowego jest zabieg polegający na odbudowie zęba. Po przeprowadzonym leczeniu kanałowym jest on bardzo słaby oraz odwodniony i powinien zostać odpowiednio wzmocniony. W przeciwnym wypadku może ulec złamaniu.

Zazwyczaj po tego typu leczeniu do zęba wklejane są wkłady z włókna szklanego, czego następstwem jest wykonanie korony porcelanowej. Zdarza się także, że ząb jest odbudowywany za pomocą wypełnienia kompozytowego lub nakładu kompozytowego (onlay kompozytowy).

Wkłady z włókna szklanego

Mają one kształt sztyftu, który wprowadza się do kanałów w zębie. Dzięki nim wzmocnienie i zabezpieczenie zęba np. przed pęknięciem jest bardzo skutecznym zabiegiem. Jest to również zabieg wykonywany w powiększeniu mikroskopu zabiegowego.

Każdy przypadek jest inny. U niektórych Pacjentów wkłady mogą zostać wklejone od razu po zakończonym leczeniu kanałowym, a u innych wskazane jest wzmocnienie po 3-4 miesiącach. Zależy to od stopnia zaawansowania infekcji w zębie. O tym, kiedy Twój ząb powinien zostać wzmocniony, poinformuje Cię lekarz prowadzący.

Korony porcelanowe po wykonanym leczeniu kanałowym zęba

Skuteczne leczenie kanałowe zęba leczy go z próchnicy, ale także osłabia. Przeleczony kanałowo ząb staje się podatny na złamanie (w sytuacji braku wykonania odbudowy protetycznej). Wykonanie korony porcelanowej przez lekarza zapobiega dalszym uszkodzeniom zęba i przywraca Pacjentowi piękny, zdrowy uśmiech. Stomatolodzy w Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS wiedzą, jak przywrócić zębom naturalny wygląd, funkcję i siłę.

Korona może być pełnoceramiczna lub na podbudowie metalowej. W IMPLANTIS wykonujemy zarówno wyciski zarówno metodą tradycyjną, jak i przy użyciu skanera, tzw. wyciski cyfrowe, które są o wiele bardziej komfortowe dla Pacjenta.

Leczenie zęba w powiększeniu, krakowie, konsultacja, użyciu, należy, efekty, zabiegi, stomatologia, zabiegu, kanału

Usuwanie złamanego narzędzia z zęba Kraków

W poradni IMPLANTIS doświadczeni stomatolodzy potrafią sprostać nawet takiemu wyzwaniu jak wyjęcie złamanego narzędzia, które pozostało w zębie.

Złamanie narzędzia podczas leczenia może prowadzić do poważnych powikłań oraz niesie ze sobą ryzyko niepowodzenia leczenia. W przypadku pęknięcia pilnika w kanale jego ominięcie lub usunięcie może być trudne, a długoterminowe rokowanie zęba może być zagrożone.

W IMPLANTIS endodonci dokładają wszelkich starań, aby usunąć fragment złamanego narzędzia, a następnie odpowiednio oczyścić i wypełnić powtórnie kanał. Zwykle odpowiednio przeprowadzone powtórne leczenie endodontyczne chroni ząb przed usunięciem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków — tzw. trudne przypadki

Skuteczne leczenie kanałowe Kraków

W IMPLANTIS wykwalifikowani specjaliści podejmują się różnego rodzaju problematycznych przypadków i również u takich pacjentów wykonują leczenie endodontyczne. Do skomplikowanych przypadków zaliczyć możemy m.in. przetokę zębową czy też duże zmiany okołowierzchołkowe.

Przetoka zębowa może być spowodowana urazem, nagromadzeniem bakterii pokarmowych lub być wynikiem wady wrodzonej. Zwykle powoduje ona infekcję, która może rozprzestrzenić się do kości lub miazgi. Mało prawdopodobnym jest więc aby przetoka samoistnie się zagoiła i zniknęła. Do jej wyleczenia niezbędna jest profesjonalna opieka stomatologiczna. Najbardziej popularnym objawem pojawienia się przetoki zębowej jest niewielki guzek wypełniony ropą, który zlokalizowany jest tuż nad zębem na dziąśle.

Powtórne leczenie kanałowe

Przypadek kliniczny 1

Wyjęcie złamanego narzędzia kanałowego zostało wykonane w powiększeniu mikroskopu zabiegowego w stomatologii IMPLANTIS w Krakowie.

uratowanie zęba, leczeniem kanałowym, leczenia stomatologicznego, bezbolesne leczenie, zabiegów leczenia kanałowego

Fragment narzędzia endodontycznego w kanale korzenia

leczenie kanałowe kraków, endodoncja mikroskopowa, klinice stomatologicznej, gabinecie stomatologicznym, usunięcie miazgi, konieczne, leczony ząb, całe leczenie

Wyjęte narzędzie z kanału korzeniowego (fragment pilnika) – rzeczywisty rozmiar to ok. 3mm,

konieczne, zainfekowanej miazgi, usunięcia, naszym gabinecie, przyjaznej atmosferze, terminu wizyty, stanu zapalnego

Lekarz endodonta wyjął z kanału załamany pilnik – na zdjęciu widoczny pusty kanał mezjalny

Przypadek kliniczny 2

Endodonta usunął odłamany fragment pilnika z wierzchołka kła. Zabieg wykonany w powiększeniu mikroskopowym w stomatologii IMPLANTIS.

czym polega leczenie kanałowe, obumarcia miazgi, szczelne wypełnienie, leczeniu pierwotnym, efekty leczenia, pełen profesjonalizm

Złamane narzędzie Hedstroem w prawym górnym kle.

leczenie kanałowe kraków, endodoncja mikroskopowa, klinice stomatologicznej, gabinecie stomatologicznym, usunięcie miazgi, komfort pacjenta, leczony ząb, całe leczenie

Ten sam ząb po usunięciu złamanego narzędzia kanałowego. Zabieg przeprowadzono w powiększeniu mikroskopu.

konieczne, usunięcia, naszym gabinecie, przyjaznej atmosferze, terminu wizyty, stanu zapalnego

Ten sam ząb po wyjęciu załamanego narzędzia kanałowego i wypełnieniu kanału korzeniowego oraz po wzmocnieniu za pomocą sztyftu z włókna szklanego.

Przypadek kliniczny 3

Wykonane w przeszłości leczenie bez mikroskopu. Niespodziewanie pacjent zaczął odczuwać ból i pojawił się obrzęk. Na dziąśle wystąpił obrzęk, a z kieszonki dziąsłowej zaczęła wydobywać się ropa. W wyniku przewlekłej infekcji w kanałach zębów 5 i 6 doszło do rozwinięcia się przewlekłego ropnego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych – Periodontitis periapicalis chronica purulenta.

komory zęba, zastosowanie mikroskopu, celach świadczenia usług medycznych, leczeniu endodontycznym, ciągu jednej wizyty

Dolny drugi lewy przedtrzonowiec okazał się zębem 1 kanałowym, a numer sześć zębem 4 kanałowym. Wtórne leczenie kanałowe w powiększeniu mikroskopu oraz zastosowanie odpowiednich procedur w połączeniu wykorzystaniem specjalnego sprzętu pozwoliło zredukować liczbę bakterii w kanałach korzeniowych do minimum. Organizm pacjenta w sytuacji braku bakterii sam zaczął się naprawiać i ubytek w kości zaczął znikać (zdjęcie poniżej). Ratowanie zęba powiodło się – uratowane zostały dwie sztuki.

naszym gabinecie, kraków leczenie kanałowe, umów się na wizytę, endodoncja, stomatolog, zadzwoń

Przypadek kliniczny 4

Innym przykładem wygranej walki o ratowanie zęba jest wtórne leczenie kanałowe zęba 46, który został w przeszłości pokryty koroną po przebytym wcześniej endodoncji.

jamie ustnej, korony pełnoceramiczne, możliwość skorzystania, system kanałowy, ekspertów zajmujących, endodoncja, pierwszym etapem, konsultacja, komory, gabinet

RVG pokazuje czarną plamę wokół korzenia, która jest zmianą okołowierzchołkową – infekcją przewlekłą.

odbudowa zęba, stanie zapalnym, zainfekowanej miazgi, stanie zapalnym, profesjonalne podejście, leczeniu kanałowemu, nowoczesny mikroskop

Stan zaraz po zakończeniu wtórnego leczenia kanałowego tego zęba.

dział stomatologii zajmujący, pole zabiegowe, zabieg endodoncji, trakcie zabiegu, leczenie kanałowe endodoncja, pacjenci, jedynym sposobem

Po 3 miesiącach od endodoncji organizm w dużym stopniu zwalczył infekcję wokół korzenia zęba 46.

konsultacja, kanałowo, bezboleśnie, ubytki, usługi, mikroskopem Kraków

Często zadawane pytania dotyczące leczenia kanałowego

Tak. Obecnie możemy zaproponować dla naszych Pacjentów niewidoczne aparaty ortodontyczne takie jak U Smile oraz Invisalign. Są to aparaty ortodontyczne przezroczyste, wyglądają jak niewidoczne nakładki na zęby.

leczenie kanałowe kraków

Umów wizytę do endodonty

W gabinecie Implantis leczenie endodontyczne przeprowadza dr Aleksandra Sobczuk

lekarz endodonta, Implantis, Aleksandra Sobczuk

4.9/5 - (39 głosów)