Leczenie kanałowe Kraków pod mikroskopem

stomatologia, kanałowe pod mikroskopem kraków, kanałowe pod mikroskopem kraków, stomatologii estetycznej, konsultacja, kanałowo, bezboleśnie, ubytki, usługi

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

W IMPLANTIS specjalizujemy się w przeprowadzaniu leczenia kanałowego zęba pod mikroskopem. Zawsze zachowujemy najwyższą dokładność zabiegu, gwarantując wysoką skuteczność leczenia.

Wizyta w IMPLANTIS to skuteczne rozwiązanie problemów z leczeniem kanałowym, a każda wizyta odbywa się w przyjaznej atmosferze w Krakowie.

Endodoncja w IMPLANTIS

Z powodu urazu, próchnicy lub zaawansowanej choroby dziąseł,  może dojść do uszkodzenia lub zainfekowania miazgi. Tkanka miękka wypełniającą wnętrze zęba oraz kanały zębowe składa się m. in. z naczyń krwionośnych oraz nerwów, dlatego odczuwamy ból w przypadku jej infekcji.

Jak przebiega leczenie kanałowe w IMPLANTIS?

Etapy leczenia kanałowego:

 1. usunięcie chorej tkanki miazgi, co pozwala na wyeliminowanie bólu i zapobiega powstaniu ropnia;
 2. oczyszczenie kanałów korzeniowych;
 3. wypełnienie kanałów korzeniowych;
 4. dokonanie rekonstrukcji.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – wskazania:

 • silny ból podczas przeżuwania lub nacisku;
 • utrzymująca się nadwrażliwość na ciepłe/zimne posiłki/napoje;
 • ciemne przebarwienie zęba
 • tkliwość okolicznych dziąseł

Leczenie endodontyczne Kraków – etapy:

Etap 1 – pełna diagnostyka przed leczeniem kanałowym pod mikroskopem Kraków

Jakie procedury są wykonywane w ramach diagnostyki przed endodoncją?

Stomatolog dokonuje badania jamy ustnej oraz wykonuje mikrotomografię komputerowej 3D (CBCT). Trójwymiarowy obraz pozwala uzyskać bardzo precyzyjny przekrój korzenia. Dzięki temu stomatolog może z łatwością wykryć wszelakie anomalie, a samo już leczenie przebiega sprawnie. Skuteczność przeprowadzonych zabiegów jest bardzo wysoka.

Po zakończonym badaniu stomatolog informuje Pacjenta o ilości kanałów w zębie oraz przekazuje mu plan leczenia kanałowego zawierający kosztorys.

Zazwyczaj kły i siekacze (nasze przednie zęby) mają tylko jeden kanał. Standardowe jest posiadanie dwóch i więcej kanałów przez przedtrzonowce oraz trzonowce.

Etap 2. Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Klinika IMPLANTIS w Krakowie

Zabieg leczenia kanałowego w IMPLANTIS zazwyczaj jest przeprowadzony w trakcie jednej lub dwóch wizyt. Jak wygląda przebieg wizyty?

 1. stomatolog podaje znieczulenie, co eliminuje ból w trakcie zabiegu;
 2. lekarz osłania ząb za pomocą koferdamu (gumy ochronnej zakładanej z klamrą w celu osłonięcia pozostałych tkanek) w celu odizolowania zęba i utrzymania go w czystości przez cały czas trwania zabiegu;
 3. leczenie kanałowe pod mikroskopem zaczyna się od wykonania otworu w koronie zęba, aby specjalistycznymi narzędziami oczyścić zainfekowaną miazgę oraz aby ukształtować odpowiednią przestrzeń do wypełnienia kanałów;
 4. kanały korzeniowe wypełniane są biokompatybilnym materiałem zwanym gutaperką, nakładaną na klej adhezyjny, aby zapewnić całkowite ich uszczelnienie.
 5. zabieg kończy się umieszczeniem tymczasowego wypełnienia w celu zamknięcia otworu – zostanie ono usunięte w czasie odbudowy zęba.
 6. ostatnim etapem jest wykonanie kontrolnego zdjęcia punktowym.
leczenie kanałowe Kraków

Etap 3. Wzmocnienie zęba po leczeniu kanałowym

Każde leczenie kanałowe powinno zostać zakończone odbudową zęba.

Leczenie kanałowe osłabia ząb, który jest odwodniony i bez wzmocnienia może ulec złamaniu.

Ząb może zostać wzmocniony na dwa sposoby:

 1. wklejenie wkładu z włókna szklanego, a następnie wykonanie korony porcelanowej;
 2. odbudowa za pomocą wypełnienia kompozytowego lub nakładu kompozytowego (onlay kompozytowy).

Wkłady z włókna szklanego mają kształt sztyftu, który wprowadza się do kanałów w zębie. Skutecznie zabezpieczają ząb przed pęknięciem.

Wkłady mogą zostać wklejone od razu po zakończonym leczeniu endodontycznym lub kilka miesięcy po zakończonym leczeniu. Zależy to od stopnia zaawansowania infekcji w zębie. O tym, kiedy Twój ząb powinien zostać wzmocniony, poinformuje Cię lekarz prowadzący.

Ostatnim etapem odbudowy jest wykonanie korony, przywracającej zębom naturalny wygląd, funkcję i siłę – tak właśnie pracują stomatolodzy w IMPLANTIS.

W IMPLANTIS wykonujemy zarówno wyciski zarówno metodą tradycyjną, jak i przy użyciu skanera, tzw. wyciski cyfrowe, które są o wiele bardziej komfortowe dla Pacjenta.

Leczenie zęba w powiększeniu, krakowie, konsultacja, użyciu, należy, efekty, zabiegi, stomatologia, zabiegu, kanału

Usuwanie złamanego narzędzia z zęba Kraków

Złamanie narzędzia podczas leczenia może prowadzić do poważnych powikłań oraz niesie ze sobą ryzyko niepowodzenia leczenia. W przypadku pęknięcia pilnika w kanale jego ominięcie lub usunięcie może być trudne, a długoterminowe rokowanie zęba może być zagrożone.

W IMPLANTIS dokładamy wszelkich starań, aby usunąć fragment złamanego narzędzia, a następnie odpowiednio oczyścić i wypełnić powtórnie kanał.

Zwykle odpowiednio przeprowadzone powtórne leczenie endodontyczne chroni ząb przed usunięciem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków — rozwiązaniem dla trudnych przypadków

W IMPLANTIS nie zostawiamy pacjentów bez pomocy nawet w trudnych przypadkach. Leczymy również w przypadku wystąpienia przetoki zębowej czy też dużych zmian okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na uratowanie zęba.

Zmiany okołowierzchołkowe powodują ból u pacjenta, a częstym objawem pojawienia się przetoki zębowej jest niewielki wzgórek wypełniony ropą zlokalizowany tuż nad zębem na dziąśle.

Przetoka zębowa może być spowodowana próchnicą, urazem, nagromadzeniem bakterii ropotwórczych w zębie. Infekcja zwykle rozprzestrzenia się intensywnie w kierunku kości i powierzchni dziąsła. Mało prawdopodobnym jest też, aby przetoka na dziąśle samoistnie się zagoiła i zniknęła. Do jej wyleczenia niezbędna jest profesjonalna opieka stomatologiczna. Stosunkowo częstym objawem pojawienia się przetoki zębowej jest niewielki wzgórek wypełniony ropą, który zlokalizowany jest często tuż nad zębem na dziąśle.

Powtórne leczenie kanałowe w Krakowie

Przypadek kliniczny 1

Złamane narzędzie kanałowe w zębie – usunięcie z zęba w powiększeniu mikroskopu zabiegowego w stomatologii IMPLANTIS w Krakowie.

uratowanie zęba, leczeniem kanałowym, leczenia stomatologicznego, bezbolesne leczenie, zabiegów leczenia kanałowego

Fragment narzędzia endodontycznego w kanale korzenia

leczenie kanałowe kraków, endodoncja mikroskopowa, klinice stomatologicznej, gabinecie stomatologicznym, usunięcie miazgi, konieczne, leczony ząb, całe leczenie

Wyjęte narzędzie z kanału korzeniowego (fragment pilnika) dzięki zastosowaniu ultradźwięków – rzeczywisty rozmiar to ok. 3mm,

konieczne, zainfekowanej miazgi, usunięcia, naszym gabinecie, przyjaznej atmosferze, terminu wizyty, stanu zapalnego

Lekarz endodonta wyjął z kanału załamany pilnik – na zdjęciu widoczny pusty kanał mezjalny.

Przypadek kliniczny 2

Endodonta usunął odłamany fragment pilnika z wierzchołka kła.

czym polega leczenie kanałowe, obumarcia miazgi, szczelne wypełnienie, leczeniu pierwotnym, efekty leczenia, pełen profesjonalizm

Złamane narzędzie Hedstroem w prawym górnym kle.

leczenie kanałowe kraków, endodoncja mikroskopowa, klinice stomatologicznej, gabinecie stomatologicznym, usunięcie miazgi, komfort pacjenta, leczony ząb, całe leczenie

Zdjęcie tego samego zęba po usunięciu złamanego narzędzia kanałowego.

konieczne, usunięcia, naszym gabinecie, przyjaznej atmosferze, terminu wizyty, stanu zapalnego

Ten sam ząb po zakończeniu leczenia kanałowego. Na zdjęciu widać wypełniony kanał zębowy oraz wzmocnienie za pomocą sztyftu z włókna szklanego.

Przypadek kliniczny 3

Pierwotne leczenie kanałowe zęba wykonane było bez mikroskopu.

Po pewnym czasie pacjent zaczął odczuwać ból i pojawił się obrzęk. Ponadto z kieszonki dziąsłowej zaczęła wydobywać się ropa.

W wyniku przewlekłej infekcji w kanałach zębów 5 i 6 doszło do rozwinięcia się przewlekłego ropnego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych – Periodontitis periapicalis chronica purulenta.

komory zęba, zastosowanie mikroskopu, celach świadczenia usług medycznych, leczeniu endodontycznym, ciągu jednej wizyty

Zastosowano wtórne leczenie endodontyczne zębów w powiększeniu mikroskopu. Pozwoliło to na zredukowanie liczby bakterii w kanałach korzeniowych do minimum. Organizm pacjenta w sytuacji braku bakterii sam zaczął się naprawiać i ubytek w kości zaczął znikać (zdjęcie poniżej). Ratowanie zęba powiodło się – uratowane zostały dwie sztuki.

naszym gabinecie, kraków leczenie kanałowe, umów się na wizytę, endodoncja, stomatolog, zadzwoń

Przypadek kliniczny 4

Stan przed wtórnym leczeniem kanałowym pod mikroskopem zęba 46. Korona po przebytej wcześniej endodoncji.

jamie ustnej, korony pełnoceramiczne, możliwość skorzystania, system kanałowy, ekspertów zajmujących, endodoncja, pierwszym etapem, konsultacja, komory, gabinet

RVG pokazuje czarną plamę wokół korzenia zęba, która jest zmianą okołowierzchołkową – infekcją przewlekłą.

odbudowa zęba, stanie zapalnym, zainfekowanej miazgi, stanie zapalnym, profesjonalne podejście, leczeniu kanałowemu, nowoczesny mikroskop

Stan zaraz po zakończeniu wtórnego leczenia kanałowego tego zęba.

dział stomatologii zajmujący, pole zabiegowe, zabieg endodoncji, trakcie zabiegu, leczenie kanałowe endodoncja, pacjenci, jedynym sposobem

Po 3 miesiącach od endodoncji organizm w dużym stopniu zwalczył infekcję wokół korzenia zęba 46.

konsultacja, kanałowo, bezboleśnie, ubytki, usługi, mikroskopem Kraków, leczenie miazgi zęba, użyciem mikroskopu
Często zadawane pytania dotyczące leczenia kanałowego zęba

Tak, można.

Endodoncja kraków

Umów wizytę do endodonty

W gabinecie Implantis leczenie endodontyczne przeprowadza dr Aleksandra Sobczuk

lekarz endodonta, Implantis, Aleksandra Sobczuk