Korona protetyczna w 1 dzień Kraków

Korona porcelanowa w jeden dzień

korona w jeden dzień

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Pełnoceramiczna korona w jeden dzień

Zastosowanie technologii komputerowej ma obecnie bardzo często miejsce w medycynie. Dzięki komputerowo wspomaganej protetyce stomatologicznej możliwe już jest wykonanie dla pacjenta uzupełnienia protetycznego takiego jak licówka porcelanowa, korona czy też most porcelanowy nawet podczas jednej wizyty u dentysty. Całość leczenia zajmuje właściwie czas od jednego do trzech dni ( ten czas zależny jest od ilości wykonywanych koron / długości mostu oraz właściwości zębów na których osadzane będą ostateczne prace protetyczne). W technologii CAD/CAM, można wykonać w systemie Cerec uzupełnienia stałe: korony (także na implantach), mosty, licówki, uzupełnienia inlay i onlay, łączniki implantologiczne.

Cerec pozwala na wykonanie w krótkim czasie i w sposób precyzyjny wszelakich odbudów protetycznych takich jak inlay, onlay, korony, korony na implantach, licówki, mosty, łączniki, szablony chirurgiczne. W systemie Cerec wykonywane mogą być uzupełnienia protetyczne z ceramiki, kompozytu oraz tlenku cyrkonu.

Cerec korona

Korzyści związane z zastosowaniem systemu Cerec

 • Krótki czas oczekiwania na koronę – 2 dni.
 • Cyfrowe wyciski – bez konieczności pobierania wycisku masami.
 • Odbudowy protetyczne są idealnie dopasowane.
 • Dzięki dopasowaniu świetnie spełniają swoją funkcję – działają jak naturalny ząb.
 • Odbudowy są odporne na pęknięcia i złamania.
 • Uzupełnienia CEREC wykonane są z materiałów biozgodnych.
 • Nie wykorzystuje się metalu jako podbudowy dzięki czemu uzupełnienia są estetyczne.
 • Dzięki ograniczeniu wizyt nie ma konieczności wielokrotnego znieczulania oraz wykonywania koron tymczasowych.
 • Szybka odbudowa zęba np. po leczeniu kanałowym zabezpiecza go przed dalszą infekcją oraz zmniejsza podrażnienia.
 • Materiał, z którego wykonane są uzupełnienia imituje naturalne szkliwo zęba.

Licówki w dzień – technologia komputerowa w protetyce

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, czas oczekiwania na licówki można znacznie skrócić do zaledwie jednego dnia. Za pomocą skanera tworzony jest trójwymiarowy obraz. W połączeniu z danymi naniesionymi przez protetyka pozwala on uzyskać gotowy projekt uzupełnienia. Na jego podstawie frezarka wycina gotową licówkę. Technikę 3 Shape Guide doceniło już wielu Pacjentów, którzy szybko odzyskali biały odcień i naturalny kształt zębów.

Trwałe i estetyczne odbudowy

Ceramiczne prace protetyczne wykonywane w systemie Cerec mogą być wykonane z ceramiki EmaxEmpress lub tlenku cyrkonu.

trwałe i estetyczne obudowy

Jak działa metoda Cerec ?

W technice Cerec do ust pacjenta dentysta wprowadza specjalny skaner. Wtedy właśnie kamera umieszczona na jego końcówce wykonuje serię zdjęć otoczenia przeznaczonego do odtworzenia zęba. W ten sposób powstaje trójwymiarowy obraz zgryzu pacjenta. Wykonywanie skanu uzębienia trwa 2-3 minuty. Następnie lekarz wprowadza do programu dodatkowe dane: zaznacza na wirtualnym modelu obrys korony , kąt jej wprowadzania, ustawienie względem sąsiednich zębów itd. Dzięki tym informacjom  komputer projektuje w trzech wymiarach kształt uzupełnienia. Projekt dopracowuje już samodzielnie lekarz. Sporządzenie projektu przez doświadczonego specjalistę trwa 15-20 minut. Gotowy projekt, w pasowany w obręb wirtualnego bloczka, jest przesyłany do frezarki. Dentysta wybiera bloczek z odpowiedniego materiału i w odpowiednim kolorze. Bloczek następnie jest umieszczany w frezarce, ta zaś w ciągu  kilku minut wycina i poleruje uzupełnienie. Można jeszcze skorygować kolor korony czy mostu, dopasowując go do naturalnego kolorytu zębów pacjenta, zmatowić, lepiej poglazurować itd. Na koniec cementuje się uzupełnienie w szczęce pacjenta.

Tylko 1 dzień

YouTube video
 • Krótki czas wykonania
  Prace wykonywane są w czasie od jednego do trzech dni w zależności od rozpiętości — wielkości planowanego uzupełnienia.
 • Przeciwwskazania
  Słaba higiena, zapalenie dziąseł , zapalenie przyzębia

Najczęściej zadawane pytania dotyczące koron zębowych

Korona zębowa jest stałym uzupełniemiem protetycznym, które słuzy do otworzenia ubytku korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane z różnych materiałów, np. Z kompozytu lub porcelany.

Czasami zdarza się, że korona wypadnie (odecementuje się). W takiej sytuacji trzeba uważać aby jej nie zniszczyć (np. nie ukruszyć) i jak najszybciej umówic się do lekarza dentysy, który ją ponownie zacementuje.

dentysta Kraków

Umów wizytę do dentysty

W klinice IMPLANTIS w leczeniu protetycznym Pacjentów specjalizuje się m.in. lek. stom. Ewelina Czernilewska