wybielanie zębów Kraków

Dentysta Kraków

Wybielanie zębów Kraków

Jakie wybielanie zębów przynosi widoczne efekty?

W Centrum Stomatologicznym Implantis mieliśmy okazję przetestować różne sposoby wybielania zębów ale wybielanie lampą Beyond przynosi naszym zdaniem najlepsze efekty wybielania zębów. W efekcie takiego wybielania zęby wyglądają naturalnie jasno i młodo.

Wybielanie zębów jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej oferowany przez naszą krakowską klinikę dentystyczną. Wszystkie procedury wybielania odbywają się pod okiem doświadczonych higienistek bądź lekarzy stomatologów. Oferujemy wybielanie zębów najnowocześniejszą metodą z wykorzystaniem lampy BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA®. Zabieg ten pozwala na uzyskanie białych zębów co mocno wpływa na walory estetyczne i atrakcyjność fizyczną człowieka.

efekt po wybielaniu zębów

Profesjonalne wybielanie zębów w Krakowie metodą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA

Najnowsza lampa BEYOND Polus Advanced Ultra® jest jednym z najskuteczniejszych i najchętniej wykorzystywanym systemem do wybielania zębów. Niezależna i prestiżowa instytucja, the Dental Advisor przyznała systemowi do wybielania Beyond Polus najwyższe notowania oraz 98% pozytywnych wyników przypadków klinicznych.

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów do klinik IMPLANTIS w Krakowie metodą BEYOND Polus Advanced Ultra®.

Produkty służące do wybielania produkowane przez firmę BEYOND zostały wyróżnione nagrodą Editors Choice Award a sama lampa jest najlepiej ocenianym systemem do wybielania zębów. Wszystkie nagrody przyznane zostały przyznane bazując na niezależnych badaniach klinicznych wykonanych w Stanach Zjednoczonych.

Lampa do wybielania zębów Beyond

Jak wygląda zabieg wybielania zębów metodą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA

Zabieg wybielania zębów lampą Beyond w IMPLANTIS w Klinice Implantis w Krakowie można podzielić na 4 etapy. Oto one:

 • Kwalifikacja do wybielania oraz przegląd stanu jamy ustnej. Przed wybielaniem zębów, wykwalifikowana higienistka stomatologiczna robi przegląd zębów oraz dziąseł, a także sprawdza przy pomocy wzornika jaki jest kolor zębów przed wybielaniem.
 • Aplikacja żelu wybielającego. Kolejnym etapem jest założenie ochrony na dziąsła z koferdamu oraz aplikacja żelu wybielającego. Żel ten potęguje skuteczność wybielania.
 • Trzy sesje wybielania. Żel wybielający jest aktywowany przez światło lampy i ultradźwięki. Ultradźwięki i światło akceleratora BEYOND Polus Advanced Ultra sprawiają, że żel wybielający znacznie szybciej niż w przypadku innych metod wybielania zaczyna przechodzić przez szkliwo do zębiny. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze oraz utleniane.
 • Porównanie koloru po wybielaniu z kolorem przed wybielaniem. Po trzech dziesięciominutowych seriach naświetlania nadchodzi czas na podziwianie efektów wybielania, czyli ustalenie za pomocą wzornika kolorów jaki jest nowy kolor zębów i porównanie do stanu przed zabiegiem.

Podczas sesji wybielania zęby są wybielane dzięki niebieskiemu światłu o mocy 300000 LX.

Cała procedura trwa około 60 minut.

Poniżej prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegu wybielania zębów w klinice stomatologicznej IMPLANTIS w Krakowie.

zęby przed i po wybielaniu lampą Beyond

W IMPLANTIS stosujemy oryginalne żele do wybielania Beyond

Zapraszamy Państwa do skorzystania z promocji na profesjonalne rozjaśnianie zębów w gabinecie za pomocą najnowszej lampy BEYOND Polus Advanced Ultra®, która jest jednym z najchętniej używanych systemów do wybielania przez dentystów na świecie.

Editor Choice Award wyróżniają żele, używane do wybielania firmy Beyond, jako jedne z najskuteczniejszych. Już ponad 3 miliony osób skorzystało z wybielania Beyond na świecie.

Uzyskaj piękne, lśniące i białe zęby w zaledwie 60 minut.

Wybielanie zębów Kraków, jaka jest cena?

Cena wybielania zębów zależy od metody wykonania zabiegu. Cena wybielania zębów zaczyna się od 1000zł przy wybielaniu nakładkowym i może być wyższa przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod.

Jak się przygotować do zabiegu wybielania zębów?

Cały zabieg wybielania zębów trwa ok 60 minut, jednak należy zarezerwować sobie około 1-1,5 godziny czasu na wizytę, w tym na spokojne wypełnienie karty, omówienie z higienistką zabiegu oraz zadanie wszelkich pytań dotyczących wybielania.

Jakie są zalecenia po zabiegu wybielania zębów lampą Beyond?

Przez 7 dni po zabiegu zalecamy stosowanie tzw. „białej diety”. Ważne aby pacjenci nie jedli i nie pili barwiących oraz kwaśnych produktów (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino, owoce, preparaty żelaza, magnezu ). Zaraz po zabiegu zęby są odwodnione i dlatego przez jakiś czas szybciej absorbują barwniki.

Efekt otrzymany po wybielaniu zębów może się utrzymać nawet do dwóch lat, ale przy założeniu, że Pacjent utrzymuje idealną higienę jamy ustnej oraz prowadzi zdrowy tryb życia ( na przykład utrzymaniu białego koloru zębów nie sprzyja palenie papierosów).

Jak dbać o zęby po zabiegu wybielania zębów?

 • Po każdym głównym posiłku wypłucz usta letnią wodą.
 • Odczekaj z czyszczeniem zębów 20 min( zajmij się innymi sprawami).
 • Po upływie 20 min za pomocą nitki dentystycznej oczyść przestrzenie między zębami.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Miękką szczotką wyczyść zęby szczotkując od dziąsła w kierunku zęba. Umyj wszystkie zęby, może to zająć około 3 minut.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Pamiętaj, aby nie myć zębów od razu po wypiciu soków owocowych, napojów gazowanych lub zjedzeniu owoców. Wypłucz usta dokładnie wodą , odczekaj 20min. Dopiero teraz jest czas na szczotkowanie. Ochronisz dzięki temu szkliwo.

Jakich jest 13 głównych przciwwskazań do wybielania zębów?

Należy pamiętać, że rozjaśniają się tylko naturalne zęby a nie korony, licówki czy wypełnienia kompozytowe.

 • Dodatkowe przeciwwskazania to:
 • Znaczne uszkodzenie szkliwa
 • Zęby nadwrażliwe
 • Kamień nazębny
 • Czynna próchnica zębów
 • Stan zapalny dziąseł i przyzębia, afty, owrzodzenia, zęby rozchwiane
 • Choroby genetyczne szkliwa jak niecałkowity rozwój szkliwa – amelogenesis imperfecta
 • Niecałkowity rozwój zębiny – dentinogenesis imperfecta, odontogenesis imperfecta
 • Choroba Capdeponta
 • Alergie lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe (składniki żelu do wybielania)
 • Kobiety ciężarne i karmiące piersią.
 • Choroby nowotworowe, epilepsja, cukrzyca
 • Wiek poniżej 18 roku życia
 • Zabieg wybielania nie powinien być przeprowadzany u osób które poddane są suplementacji preparatami żelaza w kroplach lub też aktywnym węglem

Jakie są inne metody rozjaśniania zębów?

Oprócz omawianej wyżej metody BEYOND POLUS istnieją jeszcze inne metody, których można użyć do wybielania zębów. Poniżej wymienione są te najbardziej znane. Część z nich wykonujemy także w naszej Klinice dentystycznej Kraków Implantis:

 • Indywidualne szyny do wybielania, wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty. W IMPLANTIS, poza szybkim i skutecznym wybielaniem lampą BEYOND Polus proponujemy Państwu wybielanie nakładkami zindywidualizowanymi oraz żelem Opalescence PF 10% i 16% Aby wykonać szynę wybielającą wykwalifikowana higienistka stomatologiczna lub dentysta pobiera wycisk. Technik dentystyczny przygotowuje idealnie pasującą szynę dedykowaną dla Pacjenta. Pacjent samodzielnie stosuje nakładki wybielające w domu. Metoda ta jest równie skuteczna co wybielanie lampą Beyond Kraków. Środek wybielający powinien pozostawać w kontakcie z zębami codziennie przez dłuższy czas, tak aby mógł skutecznie rozjaśnić zęby Pacjenta.
 • Stosowanie gotowych szyn wybielających typu „Boil and Bite”, które można kupić w aptekach czy drogeriach daje akceptowalne rezultaty, lecz zdecydowanie odradza się ich stosowanie bez uprzedniej konsultacji z dentystą. Ponadto nie są one dopasowane do zębów i dziąseł, stąd często występujące przypadki podrażnienia dziąseł. Oczywiście stosowanie produktów dobrej jakości może pomóc Państwu w utrzymaniu efektów profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie u dentysty. Nasi dentyści w czasie konsultacji chętnie pomogą Państwu w wyborze dobrej jakości szyn wybielających.
 • Lampy Led, stosowane jako alternatywna i tańsza metoda, obecne lampy LED dają słabsze rezultaty wybielania niż lampa BEYOND Polus.
 • Paski do wybielania zębów.

Często zadawane pytania o wybielaniu zębów

Zostaw swój numer telefonu,
a my się z Tobą skontaktujemy!