Dentysta Kraków

Wybielanie zębów – IMPLANTIS

wybielanie zębów Kraków

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Profesjonalne wybielanie zębów Kraków – nowoczesna metoda systemem BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA®

Zapraszamy Państwa do skorzystania z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów do klinik IMPLANTIS w Krakowie.

Najnowsza lampa BEYOND Polus Advanced Ultra® jest jednym z najskuteczniejszych i najchętniej wykorzystywanym systemem do wybielania zębów. Dental Advisor, renomowana, międzynarodowa instytucja zajmująca się ocenianiem i rekomendacjami w branży stomatologicznej przyznała systemowi

Niezależna i prestiżowa instytucja, the Dental Advisor przyznała systemowi do wybielania Beyond Polus najwyższe notowania oraz 98% pozytywnych wyników przypadków klinicznych. Ponad to Editor Choice Award wyróżniają żele, używane do wybielania firmy Beyond, jako jedne z najskuteczniejszych. Już ponad 3 miliony osób skorzystało z wybielania Beyond na świecie.

zapomocą lampy beyond, jego zakończeniu, efekt utrzymuje, zabieg trwały efekt, nagłych przypadkach, pomocą lampy beyond,

Ponadto produkty służące do wybielania produkowane przez firmę BEYOND zostały wyróżnione nagrodą Editors Choice Award a sama lampa jest najlepiej ocenianym systemem do wybielania zębów. Wszystkie nagrody przyznane zostały przyznane bazując na niezależnych badaniach klinicznych wykonanych w Stanach Zjednoczonych. Zęby są wybielane dzięki niebieskiemu światłu o mocy 300000 LX. Uzyskaj piękne, lśniące i białe zęby w zaledwie 45 minut. 

W IMPLANTIS stosujemy oryginalne żele do wybielania firmy Beyond® dedykowane do wybielania lampą Beyond.

wykonaniu zabiegu, proces wybielania, gabinety stomatologiczne, czerwonego wina, naświetlanie skierowane, biała dieta, metodą beyond

W klinice IMPLANTIS zabiegi wybielania zębów są przeprowadzane przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne pod kontrolą lekarza stomatologa.
Cały zabieg wybielania trwa ok 45 minut, ale prosimy aby Państwo zarezerwowali sobie ok 1-1,5 godziny czasu na wizytę, aby mieć czas na spokojne wypełnienie karty, omówienie z higienistką zabiegu oraz zadanie wszelkich pytań dotyczących wybialania.

Przez 7 po zabiegu zalecamy stosowanie tzw. „ białej diety”. Ważne aby pacjenci nie jedli i nie pili barwiących oraz kwaśnych produktów (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino, owoce). Zaraz po zabiegu, przez jakiś czas zęby szybciej absorbują barwniki

Przez kilka dni po zabiegu wybielania zębów należy przestrzegać tzw „białej diety” czyli unikać spożywania wszelkich barwiących posiłków (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino itp.)

Efekt otrzymany po wybielaniu zębów może się utrzymać nawet do dwóch lat, ale przy założeniu, że Pacjent utrzymuje idealną higienę jamy ustnej oraz prowadzi zdrowy tryb życia ( np. utrzymaniu białego koloru zębów nie sprzyja palenie papierosów).

Wybielanie zębów Kraków cena

W klinice IMPLANTIS zabiegi wybielania zębów są przeprowadzane przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne pod kontrolą lekarza stomatologa.
Cały zabieg wybielania trwa ok 45 minut, ale prosimy aby Państwo zarezerwowali sobie ok 1-1,5 godziny czasu na wizytę, aby mieć czas na spokojne wypełnienie karty, omówienie z higienistką zabiegu oraz zadanie wszelkich pytań dotyczących wybialania.

Przez 7 po zabiegu zalecamy stosowanie tzw. „ białej diety”. Ważne aby pacjenci nie jedli i nie pili barwiących oraz kwaśnych produktów (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino, owoce). Zaraz po zabiegu, przez jakiś czas zęby szybciej absorbują barwniki

Efekt otrzymany po wybielaniu zębów może się utrzymać nawet do dwóch lat, ale przy założeniu, że Pacjent utrzymuje idealną higienę jamy ustnej oraz prowadzi zdrowy tryb życia ( np. utrzymaniu białego koloru zębów nie sprzyja palenie papierosów).

Zapraszamy Państwa do skorzystania z promocji na profesjonalne rozjaśnianie zębów w gabinecie za pomocą najnowszej lampy BEYOND Polus Advanced Ultra®, która jest jednym z najchętniej używanych systemów do wybielania przez dentystów na świecie.

zęby przed i po wybielaniu lampą Beyond

Procedura zabiegu wybielania zębów lampą Beyond w IMPLANTIS

 • Kwalifikacja do wybielania oraz przegląd stanu jamy ustnej. Przed wybielaniem zębów, wykwalifikowana higienistka stomatologiczna robi przegląd zębów oraz dziąseł, a także sprawdza przy pomocy wzornika jaki jest kolor zębów przed wybielaniem.
 • Aplikacja żelu wybielającego. Kolejnym etapem jest założenie ochrony na dziąsła z koferdamu oraz aplikacja żelu wybielającego. Żel ten potęguje skuteczność wybielania.
 • Trzy sesje wybielania. Żel wybielający jest aktywowany przez światło lampy i ultradźwięki. Ultradźwięki i światło akceleratora BEYOND Polus Advanced Ultra sprawiają, że żel wybielający znacznie szybciej niż w przypadku innych metod wybielania zaczyna przechodzić przez szkliwo do zębiny. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze oraz utleniane.
 • Porównanie koloru po wybielaniu z kolorem przed wybielaniem. Po trzech dziesięciominutowych seriach naświetlania nadchodzi czas na podziwianie efektów wybielania, czyli ustalenie za pomocą wzornika kolorów jaki jest nowy kolor zębów i porównanie do stanu przed zabiegiem.

Inne metody rozjaśniania zębów

 • Szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty. W IMPLANTIS, poza szybkim i skutecznym wybielaniem lampą BEYOND Polus proponujemy Państwu system 10 jednorazowych nakładek, które zawierają już substancję wybielającą Opalescence TresWhite Supreme Ultradent USA.
 • W IMPLANTIS, poza szybkim i skutecznym wybielaniem lampą BEYOND Polus proponujemy Państwu wybielanie nakładkami zidywidualizowanymi oraz żelem Opalescence PF 10% i 16% Aby wykonać szynę wybielającą wykwalifikowana higienistka stomatologiczna lub dentysta pobiera wycisk. Technik dentystyczny przygotowuje idealnie pasującą szynę dedykowaną dla Pacjenta. Pacjent samodzielnie stosuje nakładki wybielające w domu. Metoda ta jest równie skuteczna co wybielanie lampą Beyond Kraków. Środek wybielający powinien pozostawać w kontakcie z zębami codziennie przez dłuższy czas, tak aby mógł skutecznie rozjaśnić zęby Pacjenta.
preparat na nadwrażliwość zębów
 • Stosowanie gotowych szyn wybielających typu „Boil and Bite”, które można kupić w aptekach czy drogeriach daje akceptowalne rezultaty, lecz zdecydowanie odradza się ich stosowanie bez uprzedniej konsultacji z dentystą. Ponadto nie są one dopasowane do zębów i dziąseł, stąd częste przypadki podrażnienia dziąseł. Oczywiście stosowanie produktów dobrej jakości może pomóc Państwu w utrzymaniu efektów profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie u dentysty. Nasi dentyści w czasie konsultacji chętnie pomogą Państwu w wyborze dobrej jakości szyn wybielających.
 • Lampy Led, stosowane jako alternatywna i tańsza metoda, obecne lampy LED dają słabsze rezultaty wybielania niż lampa BEYOND Polus.
technologia beyond żel

Przepis na błyszczące, czyste i zdrowe zęby po wybielaniu

 • Po każdym głównym posiłku wypłucz usta letnią wodą.
 • Odczekaj z czyszczeniem zębów 20 min( zajmij się innymi sprawami).
 • Po upływie 20 min za pomocą nitki dentystycznej oczyść przestrzenie między zębami.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Miękką szczotką wyczyść zęby szczotkując od dziąsła w kierunku zęba. Umyj wszystkie zęby, może to zająć około 3 minut.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Pamiętaj, aby nie myć zębów od razu po wypiciu soków owocowych, napojów gazowanych lub zjedzeniu owoców. Ochronisz dzięki temu szkliwo.

Wybielanie zębów przeciwwskazania

Rozjaśniają się tylko naturalne zęby a nie korony, licówki czy wypełnienia kompozytowe

 • Znaczne uszkodzenie szkliwa
 • Stan zapalny dziąseł
 • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe
 • Kobiety ciężarne i karmiące piersią
 • Nie powinno być przeprowadzane u osób które poddane są suplementacji preparatami żelaza w kroplach lub też aktywnym węglem
 • Dzieci poniżej 16 roku życia

Cena wybielania zębów lampą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA to 1200 zł. Wybielamy tylko czyste, pozbawione kamienia i osadu zębów. Dlatego też zazwyczaj przed wybielaniem konieczne jest przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej (skaling, polerowanie, piaskowanie). W przeciwnym razie zęby nie wybielą się równomiernie.

Wybielanie zębów lampą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA obejmuje 3 serie naświetleń lampą po 15 minut każda. Efekt jest natychmiastowy. 

Po wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym należy przestrzegać tzw. białej diety przez 7 dni. Efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Na ogół wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym przez higienistkę stomatologiczną lub dentystę jest bezpieczne dla zębów, ponieważ środki chemiczne stosowane do wybarwiania organicznych mikrocząsteczek osadów zębów w sposób istotny nie wpływają na mineralną strukturę szkliwa samego zęba – czyli nie niszczą szkliwa zębów. Istnieje wiele badań dokumentujących bezpieczeństwo wybielania zębów. Uwzględniają one możliwość wystąpienia przemijających skutków ubocznych (2-3 dniowych) takich jak przemijająca nadwrażliwość zębów np. na zimno.

Higienistka stomatologiczna lub dentysta przeprowadzający wybielanie zębów najczęściej podejmują działania i odpowiednie środki zaradcze w celu ochrony wyeksponowanych szyjek zębów, lub powierzchni korzeni zębów, aby zminimalizować ewentualną wrażliwość zębów.

Substancją najczęściej używaną w środkach do wybielania jest nadtlenek wodoru i nadtlenek karbamidu. Ten ostatni jest szczególnie często używany w wyrobach do domowego wybielania zębów.

Istnieją dwa rodzaje przebarwień zębów: zewnątrzpochodne (zewnętrzne lub powierzchniowe) oraz wewnętrzne (wewnętrzne).

Przebarwienia powierzchowne powodują substancje-koloryzujące barwniki, które są w kontakcie z zębem. Zły wpływ na jasność zęba, mają tytoń, pokarmy zawierające garbniki, w tym czerwone wino, kawa i herbata, soki z buraków, suplementy zawierające związki żelaza.

Wraz z wiekiem zęby zmieniają swój kolor i jasność. Szkliwo staje się cieńsze, bardziej widoczna staje się zębina, która sama w sobie jest bardziej żółta. Przebarwienia zębów są również spowodowane przez nadmierne działaniu fluoru lub różnych antybiotyków na zęby w czasie formowania zębów.

W przypadku zębów już wyrośniętych główną przyczyną wewnętrznych przebarwień jest próchnica zębów, wypełnienia, obumarcie miazgi (problemy wewnątrz kanału zęba) oraz urazy rozwijające się wewnątrz zębów.

Wybielanie zębów polega na zastosowaniu środka chemicznego. Nadtlenek atakuje silnie cząsteczki organiczne, które zdeponowane są między kryształkami szkliwa lub w zębinie i powodują przebarwienia. Nadtlenek atakuje te właśnie cząstki organiczne, które dają zębom poplamiony wygląd.

Aby zniwelować plamy na powierzchni zęba, roztwór pozostawia się na powierzchniach zębów, zależnie od zastosowanej metody. W przypadku przebarwień wewnętrznych, co ma miejsce po leczeniu kanałowym, może się okazać, iż wybielacz należy zdeponować wewnątrz zęba na kilka dni. Wtedy proces wybielania musi trwać kilka dni, aż do czasu osiągnięcia wymaganej jasności.

Ważne jest, aby pamiętać, że tzw. plomby nie mogą zostać wybielone podczas wybielania zębów. Jeśli pacjent ma widoczne z zewnątrz wypełnienia w zębach, należy zastanowić się, jak będą zęby wyglądały zęby po wybielaniu. W widocznych miejscach może się okazać, iż wypełnienia wymagają wymiany na jaśniejsze.

Wybielanie Kraków

Nowoczesne Leczenie zębów w krakowie

Umów wizytę do dentysty

zła higiena jamy ustnej, higieny jamy ustnej, wybielanie zębów, leczeniu kanałowym, wygląda wybielanie zębów, zła higiena jamy ustnej, higieny jamy ustnej, zabieg wybielania zębów przeprowadzany