Chirurg stomatolog w Krakowie

Chirurg stomatolog Kraków

Chirurgia stomatologiczna w IMPLANTIS – profesjonalizm i komfort

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna i szczękowa – szeroki zakres usług

W klinice IMPLANTIS specjalizujemy się w szerokim zakresie zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Pracujący z nami chirurdzy stomatolodzy oraz chirurg twarzowo-szczękowy na co dzień przeprowadzają zabiegi chirurgiczne zgodne z najwyższymi standardami medycznymi. Podczas wykonywania zabiegów szczególny nacisk kładziemy na komfort i samopoczucie naszych Pacjentów.

zęby przed i po leczeniu chirurgicznym

Implanty zębów

Od lat z powodzeniem wszczepiamy implanty zębów. Przed zabiegiem dokładnie planujemy finalny efekt oraz dbamy o to, aby cała procedura przebiegała sprawnie i w sterylnych warunkach.
Chirurg szczękowo-twarzowy oraz zespół asystentek, który zajmują się implantacjami są doskonale przeszkoleni oraz mają duże doświadczenie kliniczne. Zabiegi przeprowadzają bardzo sprawnie i pewnie.
Bardzo rozbudowane zaplecze technologiczne (tomografia, urządzenia wspomagające zabiegi chirurgiczne np. piezo surgery, urządzenie służące do fotofunkcjonalizacji implantów, wirówka A-PRF i wiele innych), które jest dostępne na miejscu usprawniają codzienną pracę i minimalizują ryzyko powikłań.

Współczesna medycyna potrafi radzić sobie z wieloma bardzo skomplikowanymi problemami zdrowotnymi, dotyczącymi schorzeń jamy ustnej oraz twarzoczaszki i szyi. Tego typu zagadnieniami zajmuje się chirurgia szczękowa bazująca na wiedzy z zakresu traumatologii, onkologii, chirurgii plastycznej i stomatologicznej.

efekty chirurgii stomatologicznej

Chirurgia przedortodontyczna, kortykotomia, piezocisions

W gabinecie Implantis wykonujemy zabiegi przyspieszające i ułatwiające leczenie ortodontyczne. Przeprowadzamy zabiegi takie jak kortykotomia przedortodontyczna oraz piezocisions.

Powyższe zabiegi zapoczątkowują w kości zjawisko RAP, które rozmiękcza kość i ułatwia ortodontyczne przesuwanie zębów aparatem ortodontycznym.

W gabinecie Implantis montujemy również mini implanty ortodontyczne oraz zakotwiczenia typ TAD.

Chirurgia szczękowa w IMPLANTIS

Chirurg twarzowo- szczękowy w IMPLANTIS zajmuje się m.in. wszczepianiem implantów, odbudową ubytków kostnych (augmentacja czy sinus lift) czy usuwaniem torbieli i rekonstrukcją powstałych ubytków. Natomiast zabiegi wymagające leczenia szpitalnego, takie jak  usuwanie rozległych zamian nowotworowych, leczenie złamań kości w obrębie twarzoczaszki czy operacyjną korekcję wad zgryzu wykonuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Zabiegi nie tylko pozwalają Pacjentom odzyskać zdrowie, ale często wspomagają też proces leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego.

Sinus lift, czyli podniesienie dna zatoki szczękowej

W sytuacji, gdy planuje się wszczepienie implantów zębowych do kości szczęki (szczęka u góry), a ilość kości jest nie wystarczająca, aby wprowadzić implanty, musi zostać przeprowadzony zabieg podniesienia zatoki szczękowej

tzw. sinus lift. Sinus lift jest potrzeby, aby uzupełnić brakującą kość do takiego stanu, który umożliwia wprowadzenie implantów zębowych. W zabiegach sinusliftu mogą zostać wykorzystane np.materiały xenogenne tj pochodzenia zwierzęcego w postaci granulatu i membrany.

W IMPALNTIS z powodzeniem stosujemy tego typu zabiegi, a ich skuteczność jest bardzo wysoka.

Zabieg chirurgii szczękowej w klinice dentystycznej Implantis - wizualizacja

Chirurgia stomatologiczna – najczęściej zadawane pytania

Chirurg stomatolog może wykonać wszystkie zabiegi niezbędne do leczenia jamy ustnej oraz jej okolic. Wiąże się to więc nie tylko z usuwaniem zębów, ale również odtwarzaniem tkanki kostnej poprzez augmentację koście czy zabieg sinus liftu, odsłanianiem zębów zatrzymanych, usuwaniem torbieli a nawet mikrochirurgią tkanek miękkich. Z pomocą zaawansowanej chirurgii stomatologicznej można nie tylko wyleczyć jamę ustną, ale również przywrócić jej dobry wygląd. Do tego mogą posłużyć np. implanty, które wstawia się w miejsce ubytków. Lista zabiegów jest oczywiście znacznie dłuższa.

W klinice IMPLANTIS stawiamy na bezpieczeństwo i minimalizację dyskomfortu Pacjenta. Wiemy, że są one ważnymi czynnikami wpływającymi na tempo zdrowienia pacjentów. Nasz chirurg stomatolog oraz chirurg twarzowo-szczękowy zapewniają profesjonalne wykonane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Budząca zaufanie chirurgia stomatologiczna to podstawa. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą centrum IMPLANTIS. Nasi chirurdzy stomatolodzy w Krakowie mieli już okazję pomóc setkom Pacjentów w powrocie do zdrowia. Gwarantujemy fachową obsługę i bezbolesne zabiegi. W IMPLANTIS specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu, gdzie chirurgia stomatologiczna często stanowi jeden z pierwszych jego etapów.

Współpracujemy z firmą Mediraty, która proponuje ponadto rozłożenie kosztów za pomocą wygodnych w spłacaniu rat. Nasi Pacjenci wychodzą z gabinetu ze zdrowym i pięknym uśmiechem, nawet jeśli nie mają możliwości jednorazowo zapłacić za całe leczenie lub po prostu chcą rozłożyć wydatki na mniejsze części.
Jeśli szukają Państwo miejsca, w którym przyjmuje doświadczony chirurg stomatolog Kraków oraz chirurg twarzowo-szczękowy Kraków z pewnością nie zawiedzie oczekiwań. Zapraszamy do IMPLANTIS w Krakowie.

Zostaw swój numer telefonu,
a my się z Tobą skontaktujemy!