Invisalign Kraków – niewidoczny aparat ortodontyczny. Dobry sposób na poprawę samopoczucia i uśmiechu.

Invisalign Kraków
Nakładki Invisalign

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Prostowanie zębów za pomocą niewidocznych aparatów Invisalign, pytania i odpowiedzi.

Aparaty Invisalign Kraków

Poniżej przedstawiamy etapy korekty wad zgryzu nakładkami na zęby Invisalign. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu dentysta jest w stanie zaplanować przesunięcia zębów krok po kroku, aż do momentu, gdy zęby uszeregują się w piękny i równy uśmiech. Poprzez dokładnie przeprowadzone skanowanie, planowanie i symulację komputerową osiągamy finalnie dokładnie takie ustawienie zębów, jakie planujemy jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Etap 1: Badanie, diagnostyka oraz wywiad z ortodontą pracującym Invisalign Kraków

Podczas konsultacji w Implantis lekarz ortodonta precyzyjnie omówi Państwa oczekiwania i ustali istniejące problemy dotyczące ustawienia zębów. Przeprowadzi dokładny wywiad stomatologiczny oraz potwierdzi, czy Państwa wada zgryzu nadaje się do leczenia niewidocznym aparatem na zęby Invisalign. Podczas tej samej wizyty stomatolog ustali jakie efekty można osiągnąć podczas leczenia.

Standardowo leczenie różnych wad zgryzu za pomocą niewidocznych nakładek na zęby Invisalign można stosować w szerokim zakresie przypadków.

Invisalign można stosować od prostych przypadków, po bardzo skomplikowane leczenia. Podczas pierwszej wizyty stomatolog udzieli Państwu precyzyjnych informacji o możliwościach leczenia, przebiegu terapii i czasie leczenia ortodontycznego. Przygotowany zostanie również kosztorys i plan leczenia, którego detale omówi z Państwem lekarz stomatolog. Zostaną udzielone Państwu wszystkie niezbędne informacje, aby mogli Państwo podjąć dobrą decyzję dotyczącą w korekty wady zgryzu i przyszłego uśmiechu.

Koszt leczenia za pomocą Invisalign jest ustalany indywidualnie. Zależny jest od rodzaju i złożoności wady zgryzu. W celu ustalenia całkowitego kosztu leczenia należy odbyć spotkanie z ortodontą.

Etap 2: Spersonalizowany plan leczenia ortodontycznego

W sytuacji, gdy wybiorą Państwo opcję leczenia wady zgryzu za pomocą nakładek Invisalign, kolejnym krokiem będzie wykonanie tomografii oraz zdjęć RTG, zwykłych zdjęć, a także zrobienie kompletnego skanu zębów. Wszystkie te materiały zostaną wykorzystane do skompletowania pełnego cyfrowego obrazu 3D jamy ustnej.

Na podstawie obrazowania 3D zostanie przeprowadzona wirtualna symulacja dokładnie ukazująca jak na poszczególnych etapach za pomocą przeźroczystych nakładek Invisalign będą przemieszczać się Państwa zęby. Podczas tego etapu lekarz będzie mógł ustalić przewidywany czas leczenia ortodontycznego za pomocą aparatu Invisalign, a także doprecyzować koszty leczenia.

W sytuacji zastosowania do leczenia ortodontycznego Invisalign każdy przypadek rozpatruje się indywidualnie. Z reguły jednak okres 1,5 roku jest wystarczający do uzyskania widocznej korekty uśmiechu u osób dorosłych.

przezroczysty aparat invisalign
Aligner ortodontyczny

Etap 3: Indywidualny aparat ortodontyczny stworzony specjalnie dla Państwa

Na podstawie przedstawionego wcześniej Państwu wirtualnego modelu 3D i planu leczenia, zostaną wykonane Państwu indywidualnie przezroczyste – niewidoczne nakładki dopasowane do Państwa zębów.

Niewidoczne – nakładki Orthero to nakładki przygotowane z termoplastycznego, przezroczystego silikonu.

Przeźroczyste aparaty ortodontyczne Orthero są łatwe i wygodne w noszeniu, nakładaniu i obsłudze. Muszą być wyjmowane na czas jedzenia oraz na okoliczność szczotkowania i nitkowania zębów. Przeźroczyste nakładki ortodontyczne są alternatywą dla klasycznych aparatów ortodontycznych z zamkami. Każdy pacjent otrzymuje pełen komplet nakładek. Ich użycie przez pacjenta jedna po drugiej powoduje, że zęby powoli i delikatnie przesuwają się odpowiednim kierunku. Po wykorzystaniu wszystkich nakładek proces przesuwania zębów zostaje zakończony. Aparat nakładkowy jest praktycznie przezroczysty wręcz niewidoczny w związku z tym większość osób nigdy nie zorientuje się, że jest właśnie używany do leczenia zębów.

alignery Kraków, aligner Invisalign, aparat invisalign, leczenie invisalign, system invisalign
Niewidoczny aligner.

Etap 4:Nakładki co 14 dni

Mniej więcej co 14 dni będą Państwo proszeni o zaprzestanie używania starych nakładek i ich wymianę na nowe nakładek Invisalign. Każda wymiana to kolejny krok w leczeniu, który coraz bardziej przybliża Państwa do końca leczenia.

W celu osiągnięcia najlepszych efektów oraz zakończenia leczenia ortodontycznego zgodnie z planem, zaleca się używanie nakładek każdego dnia, od 20 do 22 godzin dziennie.

Zalecamy, aby Państwo monitorowali proces leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek. Rekomendujemy odbywanie regularnych spotkań z lekarzem prowadzącym co 6 tygodni oraz zawsze, kiedy czują Państwo potrzebę sprawdzenia, czy wszystko proces leczenia przebiega prawidłowo.

Etap 5: Piękny uśmiech

Uwieńczeniem leczenia za pomocą nakładek ortodontycznych jest wykorzystanie ostatniej nakładki z zestawu. Po zastosowaniu ostatniej nakładki leczenie aparatem zostaje ukończone sukcesem, a Państwo mogą uśmiechać się bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

Po zakończonym leczeniu Invisalign, zostają Państwu przedstawione rodzaje retainerów jakie w Państwa przypadku muszą zostać zastosowane, żeby zapobiec ponownemu przemieszczaniu się zębów.

Jeśli będą mieć Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące leczenia lub ceny, z przyjemnością na nie odpowiemy.

Zapraszamy do kontaktu 511 511 615 lub biuro@implantis.com.pl Koszt leczenia aparatem nakładkowym ustalany jest indywidualnie.

nakładki Invisalign Kraków, piekny uśmiech

Często zadawane pytania dotyczące leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami na zęby, Kraków

Tak, można.

Gabinet stomatologiczny implantis, pomoc w leczeniu wad zgryzu

Umów wizytę do ortodonty

W gabinecie Implantis leczenie ortodontyczne przeprowadza dr Anna Sowińska

aparat Invisalign

Zobacz efekty przed i po leczeniu stomatologicznym: