Most na implantach all on X

Leczenie bezzębia, Implanty zębów

Implanty zębów – most na implantach

Leczenie bezzębia – Full Arch – rekonstrukcja brakujących wszystkich zębów.

Dla najbardziej wymagających w sytuacji, kiedy pacjent cierpi na brak zębów tzw.bezzębie, możemy zaproponować most na implantach. Bezzębnym pacjentom możemy zaproponować uzupełnienie protetyczne w postaci odbudowy protetycznej stałej ( most mocowany na implantach) lub ruchomej ( proteza). Odbudowa protetyczna stała na implantach, to zwykle dziesięciopunktowy porcelanowy most osadzony na stałe na czterech lub sześciu implantach. Czasami możliwe jest wykonanie mostu dwunastopunktowego na sześciu implantach. Odbudowa protetyczna ruchoma na implantach, to proteza osadzona na czterech implantach za pomocą lokatorów. Najczęściej w obecnych czasach staramy się ograniczyć inwazyjność procedury i stosuje się cztery lub sześć implantów, na których jest porcelanowy mocowany most. Warunkiem niezbędnym do zakwalifikowania do zastosowania tej metody u kandydata jest wystarczająca ilość kości, która umożliwi wprowadzenie implantów. Weryfikacja jest robiona na podstawie badania tomograficznego, które można wykonać na miejscu w klinice Implantis w dniu konsultacji. Cały zabieg implantacji przeprowadzany jest na podstawie planowania komputerowego, a sam zabieg implantacji odbywa się przez szablon chirurgiczny.

Zalety mostu na implantach

W obecnych czasach utrata zębów jest niezwykle powszechnym problemem wśród dorosłych i młodzieży, a liczba pacjentów z brakami zębowymi stale rośnie. Badania statystyczne pokazują, że u ponad 35 milionów ludzi w USA brakuje wszystkich górnych lub dolnych zębów. Problem nie wydaje się maleć , ale niestety w ostatnich latach problem stale ten narasta. W Polsce takich szeroko zakrojonych analiz się obecnie nie wykonuje. Polscy dentyści w swojej codziennej praktyce widzą, że problem robi się coraz bardziej powszechny w naszym kraju i dotyczy osób w różnym wieku. Na skutek próchnicy, urazu , chorób przyzębia coraz częściej dochodzi do utraty zębów. W tej trudnej sytuacji wiele osób poszukuje dobrych rozwiązań zaistniałej sytuacji i poprawy komfortu życia. W trakcie poszukiwań okazuje się , że możliwości są ograniczone do dwóch może trzech. W przypadku bezzębia , pierwszą możliwością protetycznego odtworzenia brakujących zębów jest wykonanie ruchomej protezy całkowitej, która może się zasysać do podniebienia. Okazuje się jednak , że zamiast być skazanym na stały dyskomfort i kłopoty z używaniem protez zębowych, wiele osób decyduje się na tak zwaną odbudowę pełnego uzębienia na implantach.

leczenie bezzębia implantami, all on 4, full arch, all on X

Kiedy warto zdecydować się na most na implantach?

Aby w pełni zrozumieć tę niezwykłą technikę uzupełnienia zębów, należy najpierw zrozumieć, czym jest implant dentystyczny. Implant to mała tytanowa śrubka, którą wprowadza dentysta w szczękę lub żuchwę i za pomocą której zastępuje korzeń brakującego zęba. Wprowadzenie implantów przeprowadza się w czasie dość krótkiego zabiegu chirurgicznego, podczas którego pacjent ma zaaplikowane znieczulenie miejscowe. Po wszczepieniu implantów mocowane są na nich korony lub mosty ceramiczne, które zapewniają bardzo realistyczny i funkcjonalny wygląd imitując naturalne zęby.

W rozwiązaniu założono, że nie każdy utracony ząb musi zostać odrestaurowany tytanowym implantem. Wystarczy, że zostaną umieszczone w sposób precyzyjny cztery implanty w szczęce i cztery żuchwie, aby przywrócić uśmiech w postaci 10 górnych i 10 dolnych zębów. Jako że implant jest wykonany z tytanu, ma wyjątkową zdolność łączenia się z żywą kością i funkcjonowania w jej ramach. Ostatecznie implant dentystyczny staje się częścią kości szczęki i służy jako mocny, długotrwały fundament dla nowych zębów.

Połączenie z kością, oprócz zapewnienia trwałego zamocowania implantów,  ma jeszcze jedną ważną zaletę: może zapobiec przyszłej utracie kości w szczęce. Pomaga to zachować młodszą strukturę twarzy i lepsze zdrowie jamy ustnej. Jednak największą niespodzianką jest to, jak szybko takie rozwiązanie może zmienić komfort i jakość życia.

Dzięki innowacyjnej metodzie można uzyskać promienny, nowy uśmiech w ciągu krótkiego czasu. Dzięki zastosowaniu technologi 3D w tym skanowania szczęk za pomocą skanerów wewnątrzustnych  i połączeniu tomografii komputerowej ze skanami wewnątrzustnymi można w sposób przewidywalny zaplanować położenie 4 implantów by były filarami dla dziesięciopunktowego mostu.

W ten sposób można w sposób mało inwazyjny wykonać zabieg implantacji i w krótkim czasie przywrócić większości pacjentów nowy uśmiech.

Oto co nas wyróżnia :

  • zespół  doświadczonych lekarzy, którzy wykorzystują najnowsze technologie jak oprogramowanie komputerowe i cyfrowe rozwiązania do planowania 3D pozycji implantów w kości,
  • wieloletnie doświadczenie w precyzyjnym wprowadzaniu implantów zębów oraz wykonywania na nich estetycznych odbudów protetycznych,
  • Pacjenci opuszczają nasz gabinet z naturalnie wyglądającym, w pełni funkcjonalnym zestawem zębów

Po dniu spędzonym w Implantis Państwa nowy uśmiech będzie wyglądał świetnie  a Państwo będą czuć się dobrze, czasami już z pięknym tymczasowym uzębieniem. Implanty dentystyczne zawsze potrzebują czasu, aby się w pełni zintegrować z kością szczęki. Gdy to się stanie, powinni Państwo ponownie przyjść na wizytę, aby dentysta zastąpił tymczasowe zęby stałymi z  spersonalizowanym uśmiechem zaprojektowanym specjalnie dla Państwa.

Kiedy leczenie bezzębia jest dla Państwa właściwą opcją?

W Implantis oferujemy konsultację dla pacjentów zainteresowanych leczeniem bezzębia. Podczas konsultacji zostanie wykonane skanowanie 3D CT. Ten skan pomoże ustalić, czy pacjent dysponuje odpowiednią ilością kości by stać się posiadaczem implantów i pomoże lekarzom w stworzeniu planu leczenia. Jeśli Państwo chcą dowiedzieć się więcej o implantach dentystycznych i unikalnym kompleksowym podejściu do leczenia w Implantis , wystarczy umówić się na specjalistyczną konsultację. W gabinecie Implantis, proponujemy Państwu rozwiązania przewidywalne i mało inwazyjne, oparte o technikę komputerową. W oparciu o skanowanie zębów możemy zaplanować leczenie i przeprowadzić je w sposób zaplanowany. Planowanie implantacji wykonywane jest w komputerze i jest dużo bardziej przewidywalne niż leczenie standardowymi metodami.  Scalamy wykonaną u nas tomografię kości pacjenta i łączymy ją ze skanem wykonanym w ustach pacjenta. Dzięki temu otrzymujemy obraz całkowitej sytuacji wyjściowej w której zaczynamy planowanie od protetyki i oczekiwań estetycznych pacjenta. Warunkiem wykonania leczenia implantologicznego jest odpowiednia ilość kości – tzn odpowiednia wysokość i szerokość kości.

Cena zabiegu

Przed rozpoczęciem leczenia , każdorazowo w gabinecie Implantis przeprowadzamy wywiad i badanie połączone z wykonaniem badania tomograficznego. Po analizie powyższych i wysłuchaniu oczekiwań pacjenta możemy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie. Dzięki zebranym informacjom i na podstawie analizy każdego przypadku indywidualnie przygotowujemy pisemną wycenę , którą przekazujemy pacjentowi, aby się z nią zapoznał. Wycena może zawierać wprowadzenie czterech lub sześciu implantów oraz wykonanie pracy tymczasowej, a potem ostatecznej. Każda wycena sporządzana jest indywidualnie.

Wymagania do leczenia

Metodę pełnego leczenia bezzębia można zastosować w sytuacji kandydat do zabiegu spełnia wymagania stawiane pacjentom w sytuacji klasycznej implantacji. Oznacza to, że gdy brak jest przeciwwskazań bezwzględnych i obecna jest wystarczająca ilość kości można rozważyć u Pacjenta zabieg. Alternatywą do metody mostu porcelanowego wspartego na czterech implantach jest most porcelanowy mocowany na 6 implantach lub proteza akrylowa mocowana na dwóch lub czterech implantach.

Często zadawane pytania dotyczące leczenia bezzębia

Orientacyjne ceny są przedstawione w zakładce Cennik.

Zobacz efekty przed i po leczeniu stomatologicznym:

Zostaw swój numer telefonu,
a my się z Tobą skontaktujemy!