Ile kosztuje implant zęba w Krakowie? Ceny 2023

ile kosztuje implant zęba w Krakowie 2023

W przypadku braków w uzębieniu warto zdecydować się na implanty. Dlaczego to rozwiązanie jest uważane za najlepsze? W czym tkwi przewaga implantacji np. nad zwykłymi mostkami protetycznymi? Od czego zależy cena leczenia? Gdzie można liczyć na profesjonalne podejście i atrakcyjne warunki finansowe? Ile trzeba zapłacić za poszczególne usługi, jak i całe leczenie? 

Dlaczego warto wybrać implanty zębowe? 

Pacjenci, którzy mają luki w obrębie jamy ustnej, mogą zdecydować się na kilka rozwiązań. Bardzo ważna jest konsultacja, wywiad medyczny i dokładna diagnostyka danego przypadku. Coraz częściej dentyści proponują leczenie implantologiczne. Współczesna stomatologia jest zaś na tyle rozwinięta, że później można liczyć na znakomite efekty. 

Luki w uzębieniu negatywnie wpływają na walory wizualne. Estetyka cierpi szczególnie wtedy, jeśli problem dotyczy tych obszarów jamy ustnej, które są najbardziej widoczne np. w czasie mówienia, czy uśmiechania się. Bardzo poważnym kłopotem jest też zanik tkanki kostnej, który występuje w miejscu, gdzie dawniej był utracony ząb. Kluczowa jest zatem dobrze zaplanowana i przeprowadzona odbudowa. Brak pełnego uzębienia prowadzi do problemów ze swobodnym, dokładnym przeżuwaniem pokarmów. Może to skutkować kłopotami z układem trawiennym. Brak nawet jednego zęba sprawia też, że pozostałe są bardziej eksploatowane. Przez to są w większym stopniu narażone na szybsze ścieranie się itp. Innym niekorzystnym zjawiskiem jest mimowolne przesuwanie się zębów w kierunku powstałych luk. Ma to negatywne znaczenie m.in. pod kątem estetycznym oraz prawidłowego zgryzu.

Czy w takim położeniu warto pozwolić wszczepiać sobie implanty? Dobrze byłoby dowiedzieć się o nich troszkę więcej! Implantologia jest tak dokładna, że potem trudno odróżnić implanty od zdrowych zębów. Ma to znaczenie pod kątem estetycznym. Dodatkowo zabieg implantacji pozwala uniknąć negatywnych zmian w kształcie twarzy (chodzi głównie o zapadanie się policzków). Nowoczesne metody powodują, że pacjent może liczyć na szybką regenerację. Po wykonaniu wszystkich etapów możliwe jest swobodne, wygodne funkcjonowanie. Takie czynności, jak mowa, ziewanie, czy przeżuwanie są wykonywane tak, jak dawniej. Dlaczego jeszcze pacjenci decydują się na implant zastępujący naturalny korzeń zęba, na którym potem (kiedy zakończy się osteointegracja, czyli proces integracji implantu i kości szczęki lub żuchwy – trwa to od 3 do 6 miesięcy) jest np. osadzana korona? Zabieg może być wykonany w dowolnym miejscu jamy ustnej oraz niezależnie od skali ubytków. To nie koniec. Pacjent może liczyć na lepszą jakość zgryzu, łatwą pielęgnację, czy brak zaniku kości (w miejscu dawnej luki). Ważna jest również ochrona naturalnych zębów (przed rozchwianiem lub zjawiskiem rotacji). 

Implant zęba: dlaczego to lepsza opcja niż most protetyczny?

Dobry stomatolog proponuje plan leczenia bazujący na rozmaitych rozwiązaniach. Niektórzy chcą sprawdzić, jakie są ceny implantów zębowych, ponieważ podoba im się charakterystyka tego wariantu. Inni dopytują się np. o mostki protetyczne. Na pewno rekonstrukcja opierająca się na implantach jest droższa. Dodatkowo bardziej czasochłonna. Mimo tego, zabieg mocowania implantów (wykonuje go ekspert chirurgiczny stosujący znieczulenie miejscowe), a potem osadzania na nim koron jest bardziej rekomendowany. Dlaczego? O tym możesz dowiedzieć się z artykułu https://implantis.krakow.pl/co-jest-lepsze-implanty-czy-mostek/. 

Implanty zębowe: od czego zależy cennik? 

Cena implantu zęba jest zależna od kilku aspektów. Znaczenie ma m.in. lokalizacja gabinetu. Uzupełnienie jednego lub kilku zębów w Warszawie, Krakowie, Poznaniu itp. będzie z reguły nieco droższe w porównaniu do mniejszych miejscowości. Istotnymi aspektami są doświadczenie i renoma danej kliniki. Na tym zagadnieniu nie powinno się oszczędzać. Jak wybierzesz profesjonalistów, którzy od lat zajmują się implantologią, to masz zdecydowanie większe szanse na to, że wszystko przebiegnie pomyślnie. Eksperci bazują na swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Co ważne, regularnie poszerzają kwalifikacje. Fachowcy mają do dyspozycji nowoczesne metody, materiały, urządzenia i akcesoria. To również ma znaczenie w kontekście kwestii finansowych. Nie da się jednak ukryć, że profesjonalne podejście gwarantuje udane leczenie implantologiczne. Są na rynku skrajnie niskie ceny proponowane np. przez nowe kliniki. Brak doświadczenia w tego typu zabiegach może jednak skutkować tym, że nie wszystko będzie odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone. Jest to zatem spore ryzyko dla pacjenta.

Cennik implantów zębowych zależy od sytuacji danej osoby. Każdy przypadek jest zatem traktowany indywidualnie. Na kwestie finansowe wpływają też takie aspekty, jak rodzaj zastosowanych implantów (zazwyczaj jest wszczepiana tytanowa śruba), metoda leczenia, czy rodzaj korony (może być np. korona porcelanowa). Przed wykonaniem zabiegu bardzo ważne są dokładny wywiad medyczny i diagnostyka. Trzeba przygotować się m.in. na wykonanie tomografii komputerowej i szablonu implantologicznego. Niekiedy konieczne jest zaś zrealizowanie pewnych zabiegów poprzedzających. Chodzi np. o sinus lift, augmentację kości, czy przeszczep dziąsła. To ważne, by potem implanty bez kłopotu się przyjęły. Całkowity koszt zależy także od liczby ubytków (fachowcy pomagają w przypadku jednego brakującego zęba, kilku, jak i bezzębia) oraz konsultacji stomatologicznych. Warto jednak na nie regularnie chodzić, by np. stomatolog mógł ocenić, czy występuje stan zapalny, jak przyjęły się implanty itp. W czasie wizyt kontrolnych sprawdzane są też stan zgryzu, uzębienia, kości i dziąseł. 

Warto współpracować z fachowcami. Profesjonaliści po przeprowadzonym wywiadzie medycznym i dokonaniu dokładnej diagnostyki opracowują plan leczenia. W nim są wyszczególnione aspekty finansowe. Tak samo, jak czas leczenia i opis poszczególnych etapów, które będą wykonywane. Dzięki temu nie musisz martwić się żadnymi ukrytymi kosztami.

Ile kosztuje implant zęba w Krakowie? Poznaj najnowszy cennik

To nowoczesne uzupełnienie braków w uzębieniu (gwarantujące estetykę uśmiechu oraz odpowiednią funkcjonalność jamy ustnej) jest coraz chętniej wybierane. Klinika IMPLANTIS – na tle innych krakowskich placówek medycznych – oferuje zaś atrakcyjne warunki finansowe. 

Jak dużo kosztuje leczenie? Sprawdź aktualny cennik!

Osoby zainteresowane takim sposobem uzupełnienia luk najpierw muszą zgłosić się na konsultację specjalistyczną (150 PLN). W jej trakcie zostanie przeprowadzony wywiad lekarski – w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli ich nie ma, to pacjent otrzyma pisemny plan leczenia (zawierający informacje o czasie jego trwania, opis poszczególnych etapów oraz cenę).

Wykonywana jest także diagnostyka. Koszt tomografii komputerowej (za jeden łuk – szczękę lub żuchwę) to 270 PLN. 

Jaki jest koszt innych usług?

 • wykonanie szablonu chirurgicznego do implantacji – 600 PLN
 • szycie – 70 PLN
 • znieczulenie – 60 PLN

Niekiedy pacjent otrzymuje listę dodatkowych zabiegów, które powinny być wykonane, aby implantacja mogła być zrealizowana, a potem zakończyła się sukcesem. Są to np.: 

 • augmentacja kości śródzabiegowa w trakcie implantacji – 900 PLN (cena nie zawiera biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej)
 • augmentacja kości jako samodzielny zabieg – 1500 PLN. Nie jest ona wykonywana w trakcie apicektomii, implantacji lub sinus liftu (cena nie zawiera biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej)
 • podniesienie dna zatoki szczękowej jednostronne metodą otwartą (sinus lift) – 3500 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą w trakcie implantacji (jednostronne) – 1700 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • podniesienia dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą w trakcie implantacji (obustronne) – 2500 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • podniesienie dna zatoki szczękowej (obustronne) wykonywane na pierwszej wizycie metodą otwartą (sinus lift) – 6000 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • przeszczep błony śluzowej z podniebienia (pełnej grubości płata) – 1900 PLN

W naszej ofercie są trzy rodzaje implantów: 

 • Straumann® BLX – cena za implant 3000 PLN  
 • DIO® – 2500 PLN
 • AnyRidge – Megagen – 2500 PLN

Około 10 dni po wszczepieniu implantów trzeba zgłosić się na wizytę kontrolną, w czasie której m.in. będą zdejmowane szwy. Jest to BEZPŁATNE.

Koszt leczenia zależy też od samej korony, która po zakończeniu osteointegracji jest osadzana na implancie.

Jakie opcje oferuje nasza klinika? 

 • korona/punkt w moście, pełnoceramiczna, wykonana z tlenku cyrkonu (typu Zirkonzahn, LAVA, E.max Prime) przykręcana do implantu – 2000 PLN (plus łącznik implantologiczny tytanowy – 1050 PLN)
 • korona/punkt w moście, metal plus ceramika, przykręcana do implantu – 1400 PLN (plus łącznik implantologiczny tytanowy – 1050 PLN)

Ważne jest to, by po zakończeniu leczenia regularnie chodzić na wizyty kontrolne. Ich koszt to zazwyczaj 100 PLN (lub według indywidualnych wskazań lekarza).

Co jakiś czas IMPLANTIS oferuje promocje. Np. teraz można zdecydować się na implant zęba wraz z łącznikiem i koroną od 5300 PLN. Cena obejmuje DIO Implant system, łącznik tytanowy, pierścień gojący i koronę porcelanową na metalu. W cenie nie ma zaś konsultacji stomatologicznej, wykonania tomografii komputerowej oraz szablonu implantologicznego (są to zaś wymagane aspekty do przeprowadzenia implantacji).

dentysta Tomasz Bobek

Autor: Lekarz stomatolog Tomasz Bobek

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek, dentysta o numerze PWZ 1304071 (Numer Prawa Wykonywania Zawodu), ukończył studia stomatologiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jego praktyka jest odzwierciedleniem nieustannego doskonalenia umiejętności i uczestnictwa w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach stomatologicznych. Jako profesjonalista, Tomasz Bobek dąży do ciągłego rozwoju i zdobywania wiedzy na temat najnowszych technik i technologii w dziedzinie implantologii. Od 2007 roku specjalizuje się w zakładaniu implantów zębowych i jest członkiem prestiżowych organizacji takich jak ICOI, DGOI, PSI i PTE. W 2006 roku uzyskał członkostwo w General Dental Council w Londynie. W 2011 roku ukończył Curriculum of Oral Implantology, a jego obszar zainteresowań obejmuje stomatologię cyfrową, protetykę oraz nowoczesne leczenie kanałowe zębów. Wprowadza implanty zębów Straumann, DIO, Megagen, Osstem.

ikona znany lekarz

Przeczytaj również: