Utrata zęba to poważny problem natury zdrowotnej i estetycznej. Istnieją różne sposoby na uzupełnienie braków w uzębieniu. Jednym z najbardziej komfortowych i trwałych są implanty zębów. Cennik usług implantologicznych jest niezwykle zróżnicowany, toteż niełatwo znaleźć odpowiedź na pytanie: ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba? Co wpływa na cenę implantów stomatologicznych? Jaki jest całkowity koszt ich wykonania?

implantami, implanty cena, ile kosztują implanty zębowe, stomatologiczny, nobel, śruba, cena, mostu, pacjenci, wybielanie, kosztów, należy, implantach, całej, umów się na wizytę, implanty, ostateczny koszt, tytanowy, szczęki, wszczepienie, pacjent, rozwiązania

Implanty stomatologiczne – etapy leczenia

Jeśli chcesz podjąć decyzję o tym czy założyć implant jednego lub kilku zębów, warto, żebyś wiedział, z czym wiąże się odbudowa zgryzu. Co do tego, ile kosztuje implant, trudno udzielić jednoznaczną odpowiedź. Każdy pacjent przechodzi indywidualny proces przygotowawczy, w tym także regeneracja (nadbudowa) kości, przeszczep dziąsła, tomografia komputerowa 3D szczęki lub żuchwy itd. Współczesna stomatologia umożliwia zrekonstruowanie niemal całego uzębienia. Dlatego też w przypadku każdego pacjenta, koszt może być różny. I nie chodzi tu o samo założenie implantu.

Implant jest bezpieczny dla kości szczęki, a wiele osób posiada ich nawet kilka sztuk w swojej jamie ustnej. To mniej bolesne rozwiązanie niż proteza. Poza tym korona porcelanowa mocowane na implancie jest niemal nie do rozróżnienia z naturalnym zębem.

Sama konsultacja implantologiczna nie jest zbyt kosztowna. Zapewne w trakcie jej trwania, otrzymasz skierowanie na badania – tomografię oraz zbadanie poziomu witaminy D3. Jest niezwykle ważne, by utrzymywać jej poziom powyżej 35 ng/ml. Dopiero wtedy można przystąpić do bardziej szczegółowego opracowania poszczególnych etapów.

Implanty zębów – wszczepienie

Jeśli zdecydujesz się na implant zęba, warto, byś przygotował się na kilkumiesięczny proces rekonwalescencji. Poprzedza ją często usunięcie chorego zęba (lub kilku). Często usługi ośrodków stomatologicznych umożliwiają przeprowadzenie pacjentów przez cały proces. W Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS można zrealizować wszystkie etapy leczenia – od wszczepienia implantu (śruby tytanowej do kości) do odbudowy protetycznej (wykonanie koron porcelanowych).

W przypadku całkowitego bezzębia oferowane są mosty porcelanowe mocowane na łącznikach tytanowych do implantów, bądź też protezy ruchome mocowane na lokatorach do implantów.

Informacje udzielane w gabinecie stomatologicznym podczas konsultacji zakładają przedstawienie wszelkich dostępnych opcji leczenia. Lekarz dentysta przygotuje dla Ciebie plan leczenia , który będzie uwzględniał całkowity koszt zabiegu. Nie warto jednak sugerować się jedynie ceną w wyborze śruby i całego leczenia. Całkowita poprawa wyglądu i samopoczucia nastąpi dopiero wtedy, kiedy ustąpią wszelkie dolegliwości, często towarzyszące tego typu zabiegom. Stomatologia protetyczna to w końcu nie tylko leczenie zęba. Implant ma go zastąpić, a np. korona pełnoceramiczna spowodować, że estetyka uśmiechu ulegnie znacznej poprawie.

indywidualnie, pytania, stałe, indywidualnie, metoda, stały, zabiegów, cena implantu, wynosi, klinice, implanty zębów, 4 implanty, koron, ceny, ząb, protez, rozwiązania, stałe, zabiegów

Jakie firmy produkujące implanty są godne polecenia? W Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS oferujemy 3 systemy implantologiczne: DIO, Osstem i Straumann.

Sam zabieg wszczepienia implantu, dzieli się na trzy etapy:

 • umieszczenie implantu;
 • wkręcenie śruby gojącej;
 • montaż łącznika protetycznego oraz instalacja korony protetycznej.

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym konieczne jest wykonanie higienizacji jamy ustnej – oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego i osadu. Przed wykonaniem korony porcelanowej można także wybielić zęby, aby dopasować jej kolor do nowego, białego uśmiechu.

Czy jest potrzebne znieczulenie?

W Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS wszystkie zabiegi chirurgiczne w tym wprowadzenie implantu, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Stosowana jest najnowsza technologia chirurgii stomatologicznej, która jest nawigowana komputerowo. Aby precyzyjnie zaplanować leczenie implantologiczne, wykorzystywane są obrazy z tomografii komputerowej Pacjenta oraz skany wewnątrz ustne celem wykonania szablonu chirurgicznego. Zaplanowanie najdokładniejszego, precyzyjnego leczenia możliwe jest dzięki specjalnemu oprogramowaniu, w którym można wykonać wizualizację i manipulację obrazów szczęki Pacjenta oraz wszystkich otaczających tkanek. Dzięki temu lekarz dentysta może wybrać najbardziej odpowiedni implant dla danego przypadku, bazując na anatomii Pacjenta, grubości i ilości kości oraz na wymiarach tkanek miękkich. W trakcie zabiegu chirurg zakłada Pacjentowi szablon chirurgiczny, w którym znajdują się małe tuleje. Dzięki nim wiertło może zostać skierowane tak, aby implant został precyzyjnie umieszczony w kości. Zabieg wprowadzenia implantu przy użyciu szablonu chirurgicznego jest zabiegiem bezbolesnym. Implantologia jest w końcu ingerencją w kości szczęki, zatem zabieg wymaga precyzji ze strony lekarza i spokoju po stronie pacjenta. Zabieg trwa około 30 minut.

Implant nie jest w żaden sposób widoczny, a niewielka rana po jego wstawieniu zszywana. Zazwyczaj po 3 do 6 miesiącach śruba zrasta się z kością. Kolejnym etapem jest założenie pierścienia gojącego, który służy estetycznemu uformowaniu dziąsła wokół implantu. Po około 2 tygodniach można wykonać koronę.

Po co montuje się śrubę gojącą?

Przed założeniem korony, montowana jest śruba gojąca. Wtedy odsłaniany jest implant zęba. W cenie całości znajduje się także i ten etap. W zależności od tego, jakie korony wybierzesz – korony pełnoceramiczne czy też porcelanowe licowane na metalu, koszty mogą być odpowiednio różne.

Śruba gojąca inaczej nazywana pierścieniem gojącym, pomaga ukształtować dziąsło wokół implantu, tak aby wyglądało ono jak najbardziej naturalnie. Implanty marki DIO są w tym miejscu godne polecenia, ze względu na swoją trwałość oraz przystępną cenę. Implanty stomatologiczne DIO posiadają dożywotnią gwarancję producenta na śrubę tytanową.

Aby zmienić kształt dziąsła i przygotować go na zamontowanie korony, śruba gojąca oddziałuje na błonę śluzową, dzięki czemu niwelowane są stany zapalne. Uzupełnienie protetyczne (łącznik i korona porcelanowa) montowane jest po blisko 14 dniach. Dochodzi do pełnej regeneracji, a protetyk pobiera wycisk, by stworzyć łącznik i koronę protetyczną. Ta ostatnia jest widoczną warstwą sztucznego zęba.

Może narodzić się pytanie, czy najtańsze implanty zębowe również wymagają tylu etapów mocowania. Odpowiedź jest prosta- jak najbardziej. Zawsze chodzi tu o stan kości Pacjenta i o formowanie dziąsła, a implanty stomatologiczne zawsze muszą być jednakowo stabilne.

Implanty zębowe – o czym warto pamiętać po wszczepieniu implantu?

Wszczepianie implantów zębowych to stosunkowo duży koszt. Dlatego tak ważna jest higiena jamy ustnej Pacjenta – powinna ona być nienaganna. Zalecane są regularne wizyty celem profesjonalnej higienizacji jamy ustnej wykonywanej przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Konieczne jest także stosowanie się do zaleceń lekarza odnośnie higieny w domu, np. nitkowanie zębów w tym z dużą dokładnością w okolicy implantu. Implant pomimo tego, że jest sztucznym zębem to wymaga takiej samej dbałości o higienę jak naturalny ząb.

Chirurg, który będzie przeprowadzał zabieg implantacji udzieli wszelkich niezbędnych instrukcji jak dbać o higienę w miejscu implantu w najbliższym czasie po przeprowadzonym zabiegu.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek dolegliwości bólowe, należy niezwłocznie skontaktować się z Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS, aby ocenić stan jamy ustnej, a także sprawdzić, czy rana goi się prawidłowo. Czasami mogą pojawić się pewne dolegliwości – nie obawiaj się zasięgnąć informacji podczas konsultacji ze swoim lekarzem.

Ile kosztuje Implant zęba – cena i czas trwania leczenia

To nowoczesne uzupełnienie braków w uzębieniu (gwarantujące estetykę uśmiechu oraz odpowiednią funkcjonalność jamy ustnej) jest coraz chętniej wybierane. Klinika IMPLANTIS – na tle innych krakowskich placówek medycznych – oferuje zaś atrakcyjne warunki finansowe.

Ile kosztuje leczenie? Sprawdź aktualny cennik!

Osoby zainteresowane takim sposobem uzupełnienia luk najpierw muszą zgłosić się na konsultację specjalistyczną. W jej trakcie zostanie przeprowadzony wywiad lekarski – w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli ich nie ma, to pacjent otrzyma pisemny plan leczenia (zawierający informacje o czasie jego trwania, opis poszczególnych etapów oraz cenę).

Wykonywana jest także diagnostyka. Koszt tomografii komputerowej zaczyna się od 270 PLN (za jeden łuk – szczękę lub żuchwę).

Jaki jest koszt innych usług?

 • wykonanie szablonu chirurgicznego do implantacji – od 600 PLN
 • szycie – od 70 PLN
 • znieczulenie – 60 PLN

Niekiedy pacjent otrzymuje listę dodatkowych zabiegów, które powinny być wykonane, aby implantacja mogła być zrealizowana, a potem zakończyła się sukcesem. Są to np.:

 • augmentacja kości śródzabiegowa w trakcie implantacji – od 1000 PLN (cena nie zawiera biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej)
 • augmentacja kości jako samodzielny zabieg – od 1700 PLN. Nie jest ona wykonywana w trakcie apicektomii, implantacji lub sinus liftu (cena nie zawiera biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej)
 • podniesienie dna zatoki szczękowej jednostronne metodą otwartą (sinus lift) – od 3500 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą w trakcie implantacji (jednostronne) – od 1700 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • podniesienia dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą w trakcie implantacji (obustronne) – od 2500 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • podniesienie dna zatoki szczękowej (obustronne) wykonywane na pierwszej wizycie metodą otwartą (sinus lift) – od 6000 PLN. Zabieg zawiera procedurę augmentacji. Cena nie obejmuje biomateriału i/lub przeszczepu kości własnopochodnej
 • przeszczep błony śluzowej z podniebienia (pełnej grubości płata) – od 2000 PLN

W naszej ofercie są między innymi trzy rodzaje implantów: 

 • Straumann® BLX – cena za implant od 3300 PLN
 • DIO® – od 2500 PLN
 • AnyRidge – Megagen – od 2500 PLN

Po około 7 -10 dniach po wszczepieniu implantów należy zgłosić się na wizytę kontrolną, w czasie której m.in. będą zdejmowane szwy. Jest to BEZPŁATNE.

Koszt leczenia zależy też od samej korony, która po zakończeniu osteointegracji jest osadzana na implancie.

Jakie opcje oferuje nasza klinika?

 • korona/punkt w moście, pełnoceramiczna, wykonana z tlenku cyrkonu (typu Zirkonzahn, LAVA, E.max Prime) przykręcana do implantu – 2000 PLN (plus łącznik implantologiczny tytanowy – od 1050 PLN)
 • korona/punkt w moście, metal plus ceramika, przykręcana do implantu – 1400 PLN (plus łącznik implantologiczny tytanowy – 1050 PLN)

W prostych przypadkach cały proces leczenia implantologicznego zazwyczaj trwa około pół roku.

W bardziej skomplikowanych przypadkach nawet 10 i więcej miesięcy.

Ważne jest to, by po zakończeniu właściwego leczenia regularnie chodzić na wizyty kontrolne do stomatologa, który zajmuje się implantologią. Ich koszt to zazwyczaj 100 PLN (lub według indywidualnych wskazań lekarza).

Co jakiś czas IMPLANTIS oferuje promocje. Np. teraz można zdecydować się na implant zęba wraz z łącznikiem i koroną od 5300 PLN. Cena obejmuje DIO Implant system, łącznik tytanowy, pierścień gojący i koronę porcelanową na metalu. W cenie nie ma zaś konsultacji stomatologicznej, wykonania tomografii komputerowej oraz szablonu implantologicznego (są to zaś wymagane aspekty do przeprowadzenia implantacji).

Pracownicy Centrum Stomatologicznego IMPLANTIS dokładają wszelkich starań, aby zapewnić naszym Pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług oraz komfort leczenia. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat implantów zębowych oraz procesu ich wszczepiania, zapraszamy do kontaktu.