W kwestii leczenia zębów mamy wiele do powiedzenia

Dentysta, Tomasz Bobek

Nowoczesne, nawigowane komputerowo, ekonomiczne implanty zębów

Blog dentysta Kraków
Posiadamy 5 mikroskopów pod którymi skutecznie leczymy zęby
Leczenie kanałowe Kraków

Więcej pytań napisz do nas

Dentysta Kraków

Korony porcelanowe

Implant zęba – Cena implantów w 2023 roku

20 stycznia, 2022

implantami, implanty cena, ile kosztują implanty zębowe, implantami, stomatologiczny, nobel, śruba, cena, mostu, pacjenci, wybielanie, kosztów, należy, implantach, całej

Utrata zęba to poważny problem natury zdrowotnej i estetycznej. Istnieją różne sposoby na uzupełnienie braków w uzębieniu. Jednym z najbardziej komfortowych i trwałych są implanty zębów. Cennik usług implantologicznych jest niezwykle zróżnicowany, toteż niełatwo znaleźć odpowiedź na pytanie: ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba? Co wpływa na cenę implantów stomatologicznych? Jaki jest całkowity koszt ich wykonania?

implantami, implanty cena, ile kosztują implanty zębowe, stomatologiczny, nobel, śruba, cena, mostu, pacjenci, wybielanie, kosztów, należy, implantach, całej, umów się na wizytę, implanty, ostateczny koszt, tytanowy, szczęki, wszczepienie, pacjent, rozwiązania

Implanty stomatologiczne – etapy leczenia

Jeśli chcesz podjąć decyzję o tym czy założyć implant jednego lub kilku zębów, warto, żebyś wiedział, z czym wiąże się odbudowa zgryzu. Co do tego, ile kosztuje implant, trudno udzielić jednoznaczną odpowiedź. Każdy pacjent przechodzi indywidualny proces przygotowawczy, w tym także regeneracja (nadbudowa) kości, przeszczep dziąsła, tomografia komputerowa 3D szczęki lub żuchwy itd. Współczesna stomatologia umożliwia zrekonstruowanie niemal całego uzębienia. Dlatego też w przypadku każdego pacjenta, koszt może być różny. I nie chodzi tu o samo założenie implantu.

Implant jest bezpieczny dla kości szczęki, a wiele osób posiada ich nawet kilka sztuk w swojej jamie ustnej. To mniej bolesne rozwiązanie niż proteza. Poza tym korona porcelanowa mocowane na implancie jest niemal nie do rozróżnienia z naturalnym zębem.

Sama konsultacja implantologiczna nie jest zbyt kosztowna. Zapewne w trakcie jej trwania, otrzymasz skierowanie na badania – tomografię oraz zbadanie poziomu witaminy D3. Jest niezwykle ważne, by utrzymywać jej poziom powyżej 35 ng/ml. Dopiero wtedy można przystąpić do bardziej szczegółowego opracowania poszczególnych etapów.

Implanty zębów – wszczepienie

Jeśli zdecydujesz się na implant zęba, warto, byś przygotował się na kilkumiesięczny proces rekonwalescencji. Poprzedza ją często usunięcie chorego zęba (lub kilku). Często usługi ośrodków stomatologicznych umożliwiają przeprowadzenie pacjentów przez cały proces. W Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS można zrealizować wszystkie etapy leczenia – od wszczepienia implantu (śruby tytanowej do kości) do odbudowy protetycznej (wykonanie koron porcelanowych).

W przypadku całkowitego bezzębia oferowane są mosty porcelanowe mocowane na łącznikach tytanowych do implantów, bądź też protezy ruchome mocowane na lokatorach do implantów.

Informacje udzielane w gabinecie stomatologicznym podczas konsultacji zakładają przedstawienie wszelkich dostępnych opcji leczenia. Lekarz dentysta przygotuje dla Ciebie plan leczenia , który będzie uwzględniał całkowity koszt zabiegu. Nie warto jednak sugerować się jedynie ceną w wyborze śruby i całego leczenia. Całkowita poprawa wyglądu i samopoczucia nastąpi dopiero wtedy, kiedy ustąpią wszelkie dolegliwości, często towarzyszące tego typu zabiegom. Stomatologia protetyczna to w końcu nie tylko leczenie zęba. Implant ma go zastąpić, a np. korona pełnoceramiczna spowodować, że estetyka uśmiechu ulegnie znacznej poprawie.

indywidualnie, pytania, stałe, indywidualnie, metoda, stały, zabiegów, cena implantu, wynosi, klinice, implanty zębów, 4 implanty, koron, ceny, ząb, protez, rozwiązania, stałe, zabiegów

Jakie firmy produkujące implanty są godne polecenia? W Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS oferujemy 3 systemy implantologiczne: DIO, Osstem i Straumann.

Sam zabieg wszczepienia implantu, dzieli się na trzy etapy:

  • umieszczenie implantu;
  • wkręcenie śruby gojącej;
  • umocowanie łącznika oraz korony.

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym konieczne jest wykonanie higienizacji jamy ustnej – oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego i osadu. Przed wykonaniem korony porcelanowej można także wybielić zęby, aby dopasować jej kolor do nowego, białego uśmiechu.

Czy jest potrzebne znieczulenie?

W Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS wszystkie zabiegi chirurgiczne w tym wprowadzenie implantu, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Stosowana jest najnowsza technologia chirurgii stomatologicznej, która jest nawigowana komputerowo. Aby precyzyjnie zaplanować leczenie implantologiczne, wykorzystywane są obrazy z tomografii komputerowej Pacjenta oraz skany wewnątrz ustne celem wykonania szablonu chirurgicznego. Zaplanowanie najdokładniejszego, precyzyjnego leczenia możliwe jest dzięki specjalnemu oprogramowaniu, w którym można wykonać wizualizację i manipulację obrazów szczęki Pacjenta oraz wszystkich otaczających tkanek. Dzięki temu lekarz dentysta może wybrać najbardziej odpowiedni implant dla danego przypadku, bazując na anatomii Pacjenta, grubości i ilości kości oraz na wymiarach tkanek miękkich. W trakcie zabiegu chirurg zakłada Pacjentowi szablon chirurgiczny, w którym znajdują się małe tuleje. Dzięki nim wiertło może zostać skierowane tak, aby implant został precyzyjnie umieszczony w kości. Zabieg wprowadzenia implantu przy użyciu szablonu chirurgicznego jest zabiegiem bezbolesnym. Implantologia jest w końcu ingerencją w kości szczęki, zatem zabieg wymaga precyzji ze strony lekarza i spokoju po stronie pacjenta. Zabieg trwa około 30 minut.

Implant nie jest w żaden sposób widoczny, a niewielka rana po jego wstawieniu zszywana. Zazwyczaj po 3 do 6 miesiącach śruba zrasta się z kością. Kolejnym etapem jest założenie pierścienia gojącego, który służy estetycznemu uformowaniu dziąsła wokół implantu. Po około 2 tygodniach można wykonać koronę.

Po co montuje się śrubę gojącą?

Przed założeniem korony, montowana jest śruba gojąca. Wtedy odsłaniany jest implant zęba. W cenie całości znajduje się także i ten etap. W zależności od tego, jakie korony wybierzesz – korony pełnoceramiczne czy też porcelanowe licowane na metalu, koszty mogą być odpowiednio różne.

Śruba gojąca inaczej nazywana pierścieniem gojącym, pomaga ukształtować dziąsło wokół implantu, tak aby wyglądało ono jak najbardziej naturalnie. Implanty marki DIO są w tym miejscu godne polecenia, ze względu na swoją trwałość oraz przystępną cenę. Implanty stomatologiczne DIO posiadają dożywotnią gwarancję producenta na śrubę tytanową.

Aby zmienić kształt dziąsła i przygotować go na zamontowanie korony, śruba gojąca oddziałuje na błonę śluzową, dzięki czemu niwelowane są stany zapalne. Uzupełnienie protetyczne (łącznik i korona porcelanowa) montowane jest po blisko 14 dniach. Dochodzi do pełnej regeneracji, a protetyk pobiera wycisk, by stworzyć łącznik i koronę protetyczną. Ta ostatnia jest widoczną warstwą sztucznego zęba.

Może narodzić się pytanie, czy najtańsze implanty zębowe również wymagają tylu etapów mocowania. Odpowiedź jest prosta- jak najbardziej. Zawsze chodzi tu o stan kości Pacjenta i o formowanie dziąsła, a implanty stomatologiczne zawsze muszą być jednakowo stabilne.

Implanty zębowe – o czym warto pamiętać po wszczepieniu implantu?

Wszczepianie implantów zębowych to stosunkowo duży koszt. Dlatego tak ważna jest higiena jamy ustnej Pacjenta – powinna ona być nienaganna. Zalecane są regularne wizyty celem profesjonalnej higienizacji jamy ustnej wykonywanej przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Konieczne jest także stosowanie się do zaleceń lekarza odnośnie higieny w domu, np. nitkowanie zębów w tym z dużą dokładnością w okolicy implantu. Implant pomimo tego, że jest sztucznym zębem to wymaga takiej samej dbałości o higienę jak naturalny ząb.

Chirurg, który będzie przeprowadzał zabieg implantacji udzieli wszelkich niezbędnych instrukcji jak dbać o higienę w miejscu implantu w najbliższym czasie po przeprowadzonym zabiegu.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek dolegliwości bólowe, należy niezwłocznie skontaktować się z Centrum Stomatologicznym IMPLANTIS, aby ocenić stan jamy ustnej, a także sprawdzić, czy rana goi się prawidłowo. Czasami mogą pojawić się pewne dolegliwości – nie obawiaj się zasięgnąć informacji podczas konsultacji ze swoim lekarzem.

Ile kosztuje Implant zęba – cena i czas trwania leczenia

Owszem, implanty zębów są leczeniem dosyć kosztownym. Implant marki DIO kosztuje od 1890 złotych (śruba tytanowa wprowadzana do kości szczęki). Koszt uwzględniający implant wraz z łącznikiem i koroną zaczyna się od kwoty 4740 zł. Wykonanie korony pełnoceramicznej z tlenku cyrkonu zamiast korony porcelanowej licowanej na metalu będzie wiązało się ze wzrostem ceny .Cały proces leczenia implantologicznego zazwyczaj trwa około pół roku.

Korona porcelanowa

Pracownicy Centrum Stomatologicznego IMPLANTIS dokładają wszelkich starań, aby zapewnić naszym Pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług oraz komfort leczenia. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat implantów zębowych oraz procesu ich wszczepiania, zapraszamy do kontaktu.


Tomasz Bobek

Lekarz stomatolog Tomasz Bobek zajmuje się implantologią od 2000r. Należy do ICOI oraz DGOI, PSI, PTE. Od 2006 roku przynależał do General Dental Council w Londynie. W 2011 uczestniczył Curriculum of Oral Implantology. Zajmuje się stomatologią cyfrową, protetyką i nowoczesnym leczeniem kanałowym zębów. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących treści na blogu lub na stronie implantis.krakow.pl prosimy o kontakt z gabinetem Implantis bądź bezpośrednio z autorem pisząc na adres: office@implantis.krakow.pl